Cleveland suvereno dobiva serijo proti Detroitu. Foto: Reuters
Tekma v Memphisu je bila v znamenju Kawhija Leonarda. Foto: Reuters
Košarkarji Atlante niso našli rešitve za Isaiaha Thomasa. Foto: Reuters

Cavaliersi so v Detroitu igrali na krilih zvezdniške trojke. Vsak izmed njih je dosegel vsaj 20 točk, skupaj pa so jih dali 66. Lani je bila vsa odgovornost na LeBronu Jamesu, saj sta bila Kevin Love in Kyrie Irving poškodovana, a je Cavsom vseeno uspel preboj v finale. Letos, ko so vsi trije zdravi, je Konjenica še močnejša in brez dvoma favorit številka ena na Vzhodu.

"Za zdaj nam gre vse po načrtu. Mi trije smo ujeli ritem. Na parketu se razumemo in vsak ve, kaj želi kot posameznik in kaj skupaj z ekipo," je povedal James, ki je prispeval 20 točk in 13 skokov. Dvojni dvojček je uspel tudi Lovu, ki je vpisal prav toliko točk kot James, ujel pa je eno odbito žogo manj. Prvi strelec tekme je bil Irving s 26 točkami.

Ko se je po nizu 8:0 v zadnji četrtini Detroit približal na -1, je s trojko odgovoril Irving, ki je eno zadel tudi v zadnji minuti in s prednostjo osmih točk zagotovil zmago. Pistonsi v končnici Clevelanda niso premagali že na 11 zaporednih tekmah, sicer pa je to njihov deveti zaporedni poraz v končnici. Gostujoči trener Stan Van Gundy je kot odločilen dejavnik izpostavil skok, ki je bil Detroitovo orožje v rednem delu, v seriji, pa, kot je dejal, je bil katastrofalen. Tokrat ga je Cleveland dobil s 46:32.

Spursi slavili na krilih Leonarda
Spursi so prvo tekmo v Memphisu dobili na krilih Kawhija Leonarda, ki je dosegel 32 točk. Najboljši obrambni igralec Lige NBA je tokrat blestel v napadu, izvrsten pa je bil v zadnji četrtini, ko je prispeval 13 točk in odigral ključno vlogo pri delnem izidu 13:6, ki ga je San Antonio napravil v dobrih zadnjih treh minutah. Leonard je iz igre metal 11/22, za tri pa 6/9.

"Postaja vse boljši in vso serijo igra odlično. On je ključen igralec San Antonia, na katerega se soigralci lahko zanesejo. Nevaren je z vseh položajev. Težko ga je pokrivati, saj tudi ko se napad izteka, si pribori ugoden položaj za met," je Leonarda pohvalil trener Grizlijev Dave Joerger. Pri Memphisu sta dvojni dvojček dosegla Zach Randolph in Matt Barnes.

Boston je dobil prvo tekmo na domačem terenu. S 111:103 so Kelti ugnali Atlanto, ki v seriji vodi z 2:1. Sijajen je bil Isaiah Thomas, ki je dal 42 točk (12/24 iz igre). To je rekord branilca Celticsov, osmega igralca Bostona, ki je v končnici dosegel več kot 40 točk.