Slika, ki pove vse o motivu Gorana Dragića, ki je priznal, da sinoči ne bi igral, če ne bi na drugi strani stal nekoč njegov Phoenix. Foto: AP

Veliko mi pomeni. Bila je težka tekma. Videli smo veliko tehničnih, izključitev, a to je moški šport. Mislim, da smo nocoj odigrali strašno tekmo.

Goran Dragić po sladki zmagi nad nekdanjim klubom.
Markieff Morris (Phoenix Suns) - Goran Dragić (MIami Heat)
Skoraj podobno kot Markieff je Gorana Dragića z osebno ustavljal tudi njegov brat dvojček Marcus Morris, kar priča, da Sunsi niso nito malo prizanašali slovenskemu organizatorju igre. Foto: AP

Prvi zvezdnik letošnjega prestopnega roka je prvič zaigral proti Phoenixu, ki je po menjavi Slovenca označil za sebičnega igralca. Kljub bolečinam v hrbtu je "Gogi" stisnil zobe in v vsega 15 minutah igre prispeval odločilni delež za zmago Vročice, ki se je tako utrdila na 7. mestu Vzhoda, medtem ko so Sonca obstala na 10. mestu Zahoda.

Goranovih 21 točk v manj kot 15 minutah (14:48) je izenačitev tretjega najboljšega dosežka v tem časovnem obdobju v zadnjih 30 letih Lige NBA. Več točk sta v 15 minutah ali manj dosegla le Henry James (1996/97) in James Robinson (1996/97).

V četrt ure igre opravil vse

Na tekmi, polni prekrškov in izključitev, je bilo na koncu 115:98 za Heat. Dragić, ki so mu sodniki pokazali pet osebnih, je zadel dve trojki ter vseh devet prostih metov, v statistiko pa je vpisal še štiri skoke, podajo in ukradeno žogo. V postavi Miamija je bil tudi njegov brat Zoran, ki je igral dve minuti.

V drugem polčasu pošteno zavrelo
Sredi 3. četrtine je Goran pobegnil v protinapad in na polaganje, pri pokrivanju pa je zamudil Markieff Morris in ga od zadaj grobo podrl, tako da je Ljubljančan priletel pod koš in obležal, medtem ko je bil njegov nekdanji soigralec izključen po pregledu videoposnetka. Štiri minute zatem je še enkrat zavrelo, ko sta se po zabijanju zapletla Hassan Whiteside (17 točk in 10 skokov) in Alex Len, ki sta bila zato tudi izključena.

Najboljši strelec v majici Miamija je bil rezervist Tyler Johnson z osebnim rekordom 26 točk. Najuspešnejša pri gostujočem moštvu sta bila Eric Bledsoe in P.J. Tucker s po 20 točkami, Tucker pa je ob tem ujel še 14 odbitih žog.

Lepo Miamijevo rojstnodnevno darilo
"Veliko mi pomeni. Bila je težka tekma. Videli smo veliko tehničnih, izključitev, a to je moški šport. Mislim, da smo nocoj odigrali strašno tekmo,"
je bil po tekmi navdušen Goran Dragić, ki se je Miamiju tudi zahvalil za rojstnodnevno darilo. 29. rojstni dan bo sicer Dragon praznoval šele 6. maja ....

"Fantje so res želeli zmagati za Gorana in Zorana. Naši fantje so odkrito veseli, da so jima lahko to omogočili," je tudi trener Erik Spoelstra priznal, da bistvo ponedeljkove tekme ni bil toliko utrjevanje poti v končnico, temveč osrečiti zadnji dve okrepitvi, ki sta prišli ravno iz vrst nasprotnikov.

Le Bledsoe mu ni podal roke
Pred tekmo so sicer štirje iz začetne peterke gostov segli v roke Gorana Dragiću, ki se ni rokoval edinole z Ericom Bledsoejem, ki je medtem stal daleč proč. Novi prvi "play" Heata si je sicer prvi dve osebni nabral že v dveh minutah in pol igre, hitreje si je dva prekrška v NBA-ju nabral le, ko je s Houstonom odigral prvo srečanje s Phoenixom.

Tekme 2. marca:
MIAMI - PHOENIX 115:98
Johnson 26, G. Dragić 21 (met: 5/9), 4 skoki in podaja v 15 minutah, Whiteside
17 in 10 skokov, Z. Dragić 0 v 2 minutah; Tucker (14 skokov) in Bledsoe po 20, Knight 13.

PHILADELPHIA - TORONTO 103:114