CSKA je ujel zmagoviti niz in je slavil četrtič zapored. Foto: EPA
Real se iz Bavarske vrača s trdo prigarano zmago. Foto: EPA
Željko Obradović
Željko Obradović je s Fenerjem klonil prvič v drugem delu. Izgubili so v Atenah proti Panathinaikosu, kjer Željka še zdaj častijo kot božanstvo. Foto: EPA

Moskovski derbi je bil odigran v veliki dvorani ruske prestolnice Megasport Arena, ki sprejme dobrih 13.000 gledalcev. CSKA se je mestnemu tekmecu oddolžil za poraz v prvem delu in slavil četrtič zapored. Himki je na drugi strani klonil že tretjič v seriji in je zdaj pri polovičnem izkupičku. V prvem polčasu so gostje, ki so znova popustili v drugem delu, držali stik z rdečo armado, ki je na tekmi zadela 16 trojk. V 37. minuti, ko je dve trojki zapored zadel izvrstni Tyrese Rice, je Himki povedel z 41:40, a je bilo to tudi edino vodstvo zasedbe Rimasa Kurtinaitisa.

CSKA je v drugem delu prevzel pobudo na krilih izjemne branilske naveze Miloš Teodosić-Nando de Colo. Srbski organizator igre je 19 od 26 točk dal v drugem delu, Francoz pa 14 od 19. Večkrat so varovanci Dimitrisa Itudisa povedli z dvomestno razliko, dokončno pa nasprotnika strli s serijo 13:2 v zadnji četrtini, ko so povedli s 102:86. Pri Himkiju je Rice ob 16 točkah zbral še 12 podaj. Z 12 točkami se je izkazal tudi Zoran Dragić, ki je vsakič, ko je prišel na parket, znova dobro opravil svojo nalogo, a je imel težave z osebnimi napakami in je s petimi tudi predčasno končal tekmo.

Reyes mož odločitve v Bambergu
Brose je znova dobro odigral in se na domačem parketu upiral Realu (86:90). Na začetku zadnje četrtine so gostje vodili za devet, le dobri dve minuti pozneje pa so povedli Bavarci. Ko je minuto in 17 sekund pred koncem Nicolo Melli zadel, je bil izid 86:86. Dva prosta meta je zatem zadel Felipe Reyes, na drugi strani pa Nikos Zisis in Bradley Wannamaker nista uspela izenačiti. Sedem sekund pred koncem je zmago evropskih prvakov z dvema novima prostima metoma potrdil kapetan Reyes. Slovenska mladeniča Aleksej Nikolić in Luka Dončić nista igrala.

Laboral Kutxa je še naprej suverena. Z 71:65 je premagala Žalgiris. Jaka Blažič je na parketu prebil 18 minut. Dal je štiri točke, ujel pa še šest odbitih žog. Baski ostajajo pri le dveh porazih in so še naprej skupaj s CSKA-jem na vrhu izenačene skupine F.

TOP 16, 8. krog, skupina E:
DARUŠAFAKA - UNICAJA
78:55 (19:16, 18:12, 22:17, 19:10)
Harangody 21, Yagmur 12; Vazquez in Kuzminskas po 12.

91:82 (24:19, 14:27, 25:19, 28:17)
Gudurić in Zirbes po 14, Mičić 13; Šarić 19, Osman 18, Diebler 16.

108:98 (28:23, 25:23, 24:20, 31:32)
Teodosić 26, de Colo 19, Kurbanov 18; Rice (12 podaj) in Šved po 16, Koponen 15, Dragić 12 (5/11 iz igre), 3 skoki v 21 minutah.

BROSE BASKETS - REAL MADRID
86:90 (26:23, 19:23, 20:26, 21:18)
Miller 20, Nikolić ni igral; Llull 21, Reyes 18, Dončić ni bil v ekipi.

LABORAL KUTXA - ŽALGIRIS
71:65 (22:20, 10:12, 13:21, 26:12)
Adams 17, Burusis 16 in 11 skokov ... Blažič 4 (2/5 iz igre), 6 skokov v 18 minutah; Jankunas in Vugiukas 13.