Olimpijini košarkarji se iz Barcelone vračajo potolčeni do tal. Foto: EPA
Juan Carlos Navarro in Aleksandar Ćapin
Znamko 10 točk sta dosegla le Green in Ćapin. Foto: EPA

14. januarja 2010 so nemotivirani Olimpijini košarkarji proti Lottomatici dosegli le 48 točk (69:48), tokrat pa, kar je še bolj boleče, za "rekordnih" 46 ni bilo krivo pomanjkanje borbenosti, ampak popolna nemoč. Še dobro, da so v zadnjih minutah Barcelonini rezervisti stopili s plina. Dve minuti pred koncem je na semaforju pisalo 72:38, neprijetno številko pa sta v samem zaključku popravila Aleksandar Ćapin (6) in Dino Murić (2). Olimpija je, čeprav zveni neverjetno, zadnjo četrtino celo dobila s 14:9.

Kakor koli že, Olimpija je bila dve minuti pred koncem le tri točke nad absolutnim evroligaškim rekordom Krke, ki je leta 2003 zmogla le 35 točk (89:35). To pa ni najvišji poraz v Evroligi. Siena je istega leta s 112:49 osramotila Budućnost.

Najmanj točk, trojk, podaj ...
Statistični indeksi kažejo, da je Olimpija najslabša ekipa letošnje Evrolige, kar se ni zgodilo niti v najbolj kriznih sezonah. V povprečju dosega le 59 točk na tekmo (v gosteh 51), kar je osem manj od predzadnjega Prokoma. Olimpija je med 24 ekipami zadnja po odstotku zadetih trojk (25,8), podajah in skupnem indeksu moštva.

Slabši indeks imeli le London Towersi
V povprečju je njen indeks 50 na srečanje, kar je 12 manj od predzadnjega Zagreba. To je tudi izenačenje (Cibona) drugega najslabšega indeksa, odkar od leta 2000 poteka Evroliga. Slabšega so imeli le London Towersi (42) v sezoni 2003/2004. Tudi Krka je v mizerni sezoni 2003/2004 "priplezala" do indeksa 56.