V podaljšku je Krka preko Matica Rebca povedla za tri točke, vendar sledili sta trojki Brandona Jeffersona in Gregorja Hrovata za 82:79, dokončno pa je tekmo odločil Devin Oliver s košem 27 sekund pred koncem. Foto: www.alesfevzer.com

Verjeli smo, da lahko presenetimo. Za nami je izredno težka in trda tekma. V prvem polčasu nismo delovali tako kot smo si zamislili, v drugem pa smo ujeli ritem. Žal smo zapravili zaključno žogico v rednem delu, vendar na koncu dobili podaljšek. Vodimo z ena proti nič, vendar smo šele na polovici poti. Iz tega ne bi delal velike stvari, v torek je na sporedu nova tekma, kjer pričakujem izredno trd obračun.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije
Krka - Union Olimpija
Union Olimpija si lahko uvrstitev v finale zagotovi že v sredo ob 18. uri, ko bo v Stožicah druga tekma. Ljubljančani so nazadnje v finalu igrali v sezoni 2013/14, zadnjič pa so bili državni prvaki 2009. Foto: www.alesfevzer.com

Odločilna je bila osredotočenost v obrambi. Prvi polčas je bil še nekako videti, v drugega pa smo šli, kot da si ne bi želeli zmage. Ko pa se tekma tako prelomi, se je težko vrniti in zmagati. Imeli smo svojo priložnost, a na koncu je odločala praktično ena žoga. Tokrat se je tekma pač obrnila v Olimpijino korist.

Simon Petrov, trener Krke
Rogaška - Zlatorog
Košarkarji Zlatoroga so imeli kar 12 skokov več kot košarkarji Rogaške (29:42). Foto: www.alesfevzer.com
Zlatorog do zmage v Rogaški Slatini

korak bližje finalu državnega prvenstva, potem ko so na prvi tekmi po podaljšku ugnali Krko (81:85).

Ljubljančani so na gostovanju dobili prvo polfinalno tekmo, njihov junak pa je Gregor Hrovat, ki je dosegel 22 točk, ujel pa je še devet žog.

Tekma je bila izenačena celotno srečanje, Krka je največ vodila za devet točk, Ljubljančani pa za sedem.

Koš ob zvoku sirene
Minuto pred rednim delom srečanja je kazalo, da so Novomeščani prevzeli pobudo, vodili so za štiri (72:68), a je nato zadel Devin Oliver (72:70). Igralec Krke Ronald Curry je imel smolo, saj je bila žoga že v obroču, a ni hotela skozi mrežico, kar se je izkazalo za ključen trenutek. Na drugi strani je namreč za tri točke prek roke Matica Rebca zadel Brandon Jefferson (72:73). Novomeščani so takoj storili osebno napako, Hrovat je bil polovično uspešen (72:74). Potem ko je Curry zgrešil trojko, je Erjon Kastrati prelisičil obrambo Olimpije, skočil je in zadel ob zvoku sirene. Po pregledu posnetka so sodniki priznali koš (74:74).

V podaljšku sta bili ekipi spet izenačeni, minuto pred koncem je po izjemnih trojkah Rebca in Hrovata kazalo 79:79. Za Olimpijo je trojko zadel Jefferson, nato se je še Oliver izkazal v obrambi in takoj zatem zadel za 79:84.

Po prostih metih Curryja je Krka 14 sekund pred koncem zaostajala za tri točke (81:84), zato so storili osebno napako, a je bil na njihovo nesrečo Jefferson natančen (81:85).

Laško ugnalo Rogaško
Ekipi Rogaške in Zlatoroga, ki sta bili izenačeni v vseh letošnjih medsebojnih obračunih v Ligi Nova KBM, sta bili v boju za zmago vse do konca.

Zlatorog je v zadnjo minuto vstopil s štirimi točkami prednosti (64:68), Rogaška je imela v naslednjem napadu kar nekaj priložnosti za približanje - najprej je bil met Dragana Đuranovića prekratek, nato je Tadej Ferme zgrešil trojko, v tretje pa jim je le uspelo - Darwin Davis je namreč ukradel žogo in zadel za 66:68. Nejc Barič je z zadetima prostima metoma spet povišal na štiri točke prednosti (66:70), Ferme je na drugi strani ponovno zgrešil trojko, Jernej Ledl pa je zabil iz protinapada (66:72) in postavil končni izid. Pri Rogaški je iz težkega položaja z metom za tri točke poskusil Ferme, a ni bil učinkovit.

Pri Laščanih sta se izkazala Jan Špan (17 točk) in Nejc Barič (16 točk). Pri Rogaški je največ točk dosegel Taylor Johns (18 točk).

Laško bo imelo v sredo v domači dvorani Tri lilije že priložnost, da se z drugo zmago uvrsti v finale DP-ja.

Lani je naslov državnega košarkarskega prvaka osvojil Helios.