Udrih je v svoji prvi tekmi po povratku igral 16 minut in prispeval štiri točke. Foto: EPA
Milwaukee je premagal Netse že trinajstič zapored. Foto: EPA

"Gogi" je v porazu proti New Yorku (97:99) v 18 minutah dosegel štiri točke (2/6) preden ga je ob koncu prvega dela pri poskusu polaganja poškodoval J. R. Smith. Dragić ni več stopil na parket. Po prvih podatkih ima odrgnine oziroma podplutbe na hrbtu, kolku in zapestju.
Čeprav so sodniki Smithu dosodili namerno osebno napako, trener Alvin Gentry ni videl namere: "J. R. ni tak igralec. Igra trdo in je izredno tekmovalen, toda to je bila nesreča. Take stvari se dogajajo."
Sunse je pokopal prav J. R. Smith (27 točk), ki je najprej 10,6 sekunde najprej izenačil, potem pa ob zvoku sirene z drugim izredno težkim metom še odločil srečanje. Pri Phoenixu je s 36 točkami izstopal Jared Dudley, kar je njegov rekord kariere.
Udrih igral 16 minut
Udrih, ki je moral na prisilni počitek konec novembra zaradi poškodbe gležnja, je v 16 minutah iz igre metal 2/5 in prispeval eno podajo. S 25 točkami je bil najučinkovitejši Brandon Jennings. Milwaukee je izza črte metal 10/17.
Z Udrihom v ekipi Bucksi na tekmo dosegajo skoraj šest točk več (98:92,2) in imajo precej boljši odstotek meta (45,1:40,6 %).

Lakersom ni pomagalo niti 40 točk Bryanta
Niz petih zmag LA Lakersov je s sedmim zaporednim domačim slavjem prekinil Denver (126:114) in to kljub 40 točkam Kobeja Bryanta. Corey Brewer je dosegel 27 točk. Štiri od svojih šestih trojk je zadel v zadnjih 12 minutah.
Tekma med Indiano in Chicagom je bila odpovedana zaradi snežne nevihte.

Tekme 26. decembra:
PHOENIX - NEW YORK 97:99
Dudley 36, Gortat 13, Dragić 4 (2/6) in 3 podaje v 18 minutah; Smith 27, Kidd 23

MILWAUKEE
- NEW ORLEANS 108:93
Jennings 25, Ellis 20, Udrih 4 (2/5) in podaja v 16 minutah; Lopez 21, 10 skokov
WASHINGTON - CLEVELAND 84:87
CHARLOTTE - MIAMI 92:105
ORLANDO - NEW ORLEANS 94:97
ATLANTA - DETROIT * 126:119