Zach Wright (levo) je bil z 18 točkami najboljši strelec Uniona Olimpije. Odleglo je tudi trenerju zeleno-belih Gašperju Potočniku. Foto: www.alesfevzer.com

Zeleno-beli, ki so igrali brez poškodovanih Save Lešića in Gregorja Horvata, so tako prekinili serijo štirih zaporednih porazov. Zmaji so v Baskiji vodili večino tekme, največ z 51:43 v tretji četrtini. Domačini so v zadnjem delu pričakovano zaigrali na vse ali nič in ujeli goste.

Ti so dobri dve minuti pred koncem še vodili s 76:70, nato pa je Dairis Bertans s trojko izenačil na 79:79.

Odločilne točke Wrighta in Mahkovica
A varovanci Gašperja Potočnika so tokrat ohranili mirne roke in hladne glave. Zach Wright je s prostih metov zadel za 81:79, nato pa je malo pozneje Blaž Mahkovic ponovil vajo za 83:80. V zadnjih sekundah je imel Alex Mumbru priložnost za podaljšek, vendar je zgrešil met za tri in slavje Ljubljančanov ob drugi zmagi v tekmovanju se je lahko začelo.

"Čestitke igralcem za prikazano, predvsem zaradi situacije pred tekmo. Imeli smo težave s poškodbami in štirimi zaporednimi porazi. Igrali smo z izjemno kvalitetnim nasprotnikom na gostovanju, zato sem te zmage še toliko bolj vesel. Vesel sem tudi zaradi dejstva, da so fantje verjeli v uspeh na gostovanju pri ekipi kot je Bilbao," je povedal trener Uniona Olimpije Gašper Potočnik.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu 11. novembra gostila Oldenburg.