Odlično igro sta prikazala Devin Oliver in Brandon Jefferson. Prvi je bil MVP tekme z 18 točkami in desetimi skoki (4 + 6), slednji (20 točk) pa je v odločilnih trenutkih dvakrat zadel trojko. Foto: www.alesfevzer.com
Union Olimpija, Partizan
Košarkarji Uniona Olimpije so dosegli pomembno zmago, s katero so se utrdili na sredini lestvice Lige ABA. Foto: www.alesfevzer.com

Vesel sem in ponosen. Pred tekmo smo bili v slabem položaju, saj nas je zadnji poraz nekoliko presekal. Tako igralsko kot tudi v nekih drugih stvareh nismo bili pravi. Imeli smo težave, zato smo potrebovali takšno zmago, ki je bila popolnoma priigrana in prigarana na trd način. Zdaj lahko nekoliko bolj pozitivno gledamo v prihodnost. Mislim, da smo odigrali dober prvi polčas, tretja četrtina je bila nekoliko slabša, ampak tako pač je. Imeli smo veliko odprtih metov, pa tudi dosti težav z njihovim napadalnim skokom. V zadnji četrtini smo pokazali karakter, željo in voljo, da igramo brez predaje. Napadalni skok smo skoraj izenačili. Mislim, da smo z menjavo obrambe dobro odreagirali in smo imeli kar nekaj težav z njihovim napadom. Mislim, da smo v pravem trenutku uporabili pravo obrambo, kar nam je prineslo rezultat. V končnici so se stvari končno obrnile v našo korist, vse to po zaslugi celotne ekipe, predvsem pa Jeffersona, ki je v ključnih trenutkih zadeval. Mislim, da smo pokazali več kot Partizan in smo zasluženo slavili zmago. Zelo pomembna zmaga.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije
Krka
Krka je vknjižila deseti zaporedni poraz v Ligi ABA. Foto: BoBo
Jefferson ustavil Partizan v Tivoliju

Ljubljančani so v končnici tekme strli drugouvrščeno ekipo v ligi. Ključen igralec je bil Brandon Jefferson, ki je v odločilnih trenutkih dosegel dve trojki, skupaj 20 točk. Devin Oliver jih je dodal 18. Pri Partizanu je največ točk dosegel Adin Vrabac (17 točk).
Drugi današnji slovensko-srbski obračun je bolje začel Partizan (4:8), a je Olimpija hitro prevzela vodstvo (9:8). Sledila je izmenjava vodstva z minimalno razliko, nato pa dobre minute za Olimpijo, po koših Gregorja Hrovata in Oliverja je razlika znašala 19:16, ki jo je Oliver s trojko še povečal.
Raztresena igra v 2. četrtini
Drugo četrtino je ponovno bolje začel Partizan, na Olimpijini strani so se nizale izgubljene žoge, ki jih je Partizan znal izkoristiti in se približati na le tri točke zaostanka (25:22). Po dveh minutah igre je prve točke za Olimpijo dosegel Jefferson, ki je bil dolgo edini strelec v tem delu igre za Ljubljančane - dosegel je dve zaporedni trojki in poskrbel za delni izid 6:0 (31:22). Sledila je miniserija Partizana (31:27). Po trojkah Nikole Jankovića in Oliverja so zeleno-beli prišli do dvomestne razlike (37:27), a to ni pomagalo. Partizan se je spet vrnil in se približal na 38:33.
Partizan do najvišje prednosti
V tretji četrtini je spet sledil strelski mrk Olimpije, dosegli so le osem točk. Na drugi strani jih je Partizan dosegel 20. Novica Velićković je s petimi zaporednimi koši pripeljal svojo ekipo do najvišje prednosti 46:53.

Olimpija ob koncu do zaslužene zmage
V zadnji četrtini se je Olimpija na krilih Oliverja in Hrovata približala na le točko zaostanka (54:55). A mož odločitve je bil Jefferson, ki je tri minute in pol pred koncem najprej Olimpijo pripeljal do prvega vodstva v zadnji četrtini (61:60), nato pa je dosegel še dve zaporedni trojki za vodstvo Olimpije 69:65. Vprašanje zmagovalca je s črte prostih metov potrdil Hrovat, Jefferson pa je ob koncu prav tako z linije prostih metov razliko le še povečal (74:68).

Deseti zaporedni poraz Krke
Tekma zadnjeuvrščene in prvouvrščene ekipe je zasluženo pripadla Crveni zvezdi, ki še vedno ne pozna poraza v Ligi ABA.
Krka, ki je v Beograd prispela oslabljena - zaradi poškodbe oziroma bolezni sta manjkala Matic Rebec in Sandi Čebular, je tekmo odprla bolje (3:6), a je bila enakovreden nasprotnik le do 5. minute igre. Pri Crveni zvezdi so trojke zadeli trije košarkarji, beograjska ekipa je tako hitro prišla do dvomestne prednosti, ki jo je zadržala do konca 1. četrtine (24:14).

Na začetku drugega dela je Krka zaigrala agresivneje, po hitrih akcijah (koši Duška Buniča, Rona Curryja in Dominiqua Elliota) se je približala na pet točk zaostanka (26:21). Zvezda je odgovorila z delnim izidom 14:0 (40:21). Ob polčasu je rezultat znašal 45:28.

Tretjo četrtino sta obe ekipi odprli slabo, v petih minutah igre v tem delu igre je rezultat znašal 4:3, tretjo četrtino pa je Krka dobila za točko (13:14).

Crvena zvezda je v zadnji četrtini takoj stopila na plin, z agresivno obrambo so prišli do najvišje prednosti na tekmi (69:46), a na srečo Krke Crvena zvezda ni nadaljevala v tem ritmu. Krki je uspelo razliko do konca nekoliko znižati (79:62).