Petrol Olimpija ima zelo natrpan urnik. Včeraj so Ljubljančani odigrali pokalno tekmo, danes pa še tekmo v Ligi ABA. Foto: www.alesfevzer.com

Na žalost smo izgubili izjemno pomembno tekmo. Srečanje smo imeli pod nadzorom praktično trideset minut, ampak na koncu nismo zdržali njihovega pritiska. Mislim, da je odločila ena žoga. Tista osebna napaka na trojki bi bila lahko tudi tehnična napaka. Odločila je ena žoga in žal mi je, da je tako.

Domen Lorbek

Olimpija je vodila večino srečanja, a varovanci Gašperja Okorna niso zdržali do konca, saj so v zadnji četrtini popustili.

Pri domačih se je strelsko najbolj izkazal Domen Lorbek s 16 točkami, deset jih je dodal Jordan Morgan, najboljši strelec tekme je bil gostujoči košarkar Nikola Rebić z 19.

Olimpijinih +13
Začetek je bil dober, a si zmaji niso pripravili priložnosti za večjo prednost. Do te so prišli šele v nadaljevanju, ko so sredi druge četrtine prvič povedli za +10 (32:22). Do konca polčasa se je prednost nekoliko stopila, vseeno pa so v drugi del zeleno-beli še vstopili z nekaj točkami prednosti. Ta se je nato celo povečala in pri 46:33 je že kazalo, da bo zmaga ostala v Stožicah. A vse to ni pomagalo, saj so zmaji popustili v zadnji četrtini.

Mushidijeva trojka odločilna
Gostje so dve minuti in 20 sekund do konca povedli (64:65). Odločilno trojko je minuto in štiri sekunde do konca zadel Kostja Mushidi, nad njim je bila storjena še osebna napaka, prosti met pa je izkoristil (67:72). Mega je nato vodstvo le še povišala.

To je peti zaporedni poraz Petrola Olimpije v Ligi ABA, na lestvici je predzadnja.

V naslednjem krogu Lige ABA bodo Ljubljančani v soboto, 13. januarja, gostovali pri Mornarju.

Petrol Olimpija in Mega Bemax sta se izenačili po številu zmag.