Nikola Janković in Gregor Hrovat ustavljata Jana Špana. Olimpija je prevladovala pod obročema, saj je skok dobila kar s 50:29. Foto: www.alesfevzer.com
Union Olimpija
Matic Rebec in Ronald Curry
Krka (v ospredju Matic Rebec in Ronald Curry) je osvojila pokal v zadnjih treh sezonah. Foto: www.alesfevzer.com
Pokal: Olimpija izločila Zlatorog, Krka pa Hopse

Ljubljančani so odlično začeli tekmo, saj so si z raznovrstno igro priigrali prednost 12 točk po prvi četrtini (23:11). A zasedba Aleša Pipana se je v drugi četrtini pobrala. Nejc Barić je s trojko nekaj sekund pred koncem polčasa izenačil na 30:30.

Janković nerešljiva uganka za Zlatorog
Olimpija je drugi del odprla z delnim izidom 8:0, pri čemer je šest točk dosegel Nikola Janković. Zmaji so v nadaljevanju dodali plin, tako da je prednost le še naraščala. V končnici tretje četrtine je najboljši igralec tekme Janković navdušil z zabijanjem, tako da je semafor po 30 minutah kazal +14 (53:39) za domače.

Najvišja prednost 20 točk
Union Olimpija je v zadnji četrtini brez težav nadzirala položaj na igrišču. Po košu Devina Oliverja v 35. minuti je prednost narasla na 43:63. Sledilo je le še čakanje na zadnji pisk sirene. Janković je bil s 27 točkami prvi strelec tekme. Za Zlatorog je Jan Špan prispeval 16 točk. Zmaji so izrazito prevladovali pod obročema, saj so skok dobili kar s 50:29.

Krka v zadnjih minutah strla Hopse
Težje delo kot Ljubljančani so imeli Novomeščani, čeprav končni izid ne kaže tega. Hopsi so namreč še na začetku zadnje četrine vodili s 56:50. Mož odločitve je bil nato Ronald Curry, ki je dobre tri minute pred koncem ob izidu 63:62 zadel dve trojki zapored za 68:63. Nato je dve dodal Matic Rebec, za konec pa svojo šesto še Curry, ki je bil s 26 točkami prvi strelec tekme. Dolenjci so zadeli 12 trojk, dobili so tudi skok z 41:32.