Phoenix je drugi polčas dobil s 56:29. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James je bil tudi tokrat razigran. Poskrbel je za nekaj najbolj atraktivnih potez večera, zagotovo pa je največ občudovanja požel z zadetim metom s polrazdalje izza koša. Foto: Reuters
Chris Bosh
Chris Bosh je v zgolj 26 minutah nanizal 24 točk, pet skokov in tri podaje. Met iz igre je imel 90-odstoten (9/10). Foto: Reuters
Boris Diaw in Tim Duncan
Tim Duncan in Boris Diaw sta bila najbolj razpoložena košarkarja San Antonia. Foto: Reuters

Motor, ki je vodil preobrat, je bil Goran Dragić, ki je 15 točkam (met 6/14) dodal še 7 podaj in 5 skokov. Prvi strelec je bil Markieff Morris s 27 točkami. Channing Frye jih je vknjižil 16.
Phoenix je odigral prvo tekmo na turneji na vzhodu, kjer jih čakajo še Philadelphia, Millwaukee in Indiana.

V ponovitvi lanskega finala Miami gladko prek San Antonia
Številni ljubitelji Lige NBA so v nedeljo pričakovali precej tesen obračun med Miamijem in San Antoniom, a so derbi brez večjih težav dobili aktualni prvaki, ki so bili od Spursov boljši s 113:101.

Na začetku zadnje četrtine je sicer kazalo še na hujši poraz San Antonia, potem pa sta obe ekipi v končnici, ko je bila tekma že odločena, svojim najboljšim košarkarjem namenili počitek, tako da se je moštvo iz Teksasa z delnim izidom 13:0 Miamiju približalo na 'le' 12 točk zaostanka.

Pri prvakih sta znova blestela Chris Bosh in LeBron James, ki sta skupaj zbrala 42 točk, pri podprvakih pa sta bila najučinkovitejša Tim Duncan (23 točk) in Boris Diaw (15). Dwyane Wade, ki je zaradi težav s kolenom izpustil zadnje štiri tekme, se je vrnil na parket ter v 24 minutah zbral osem točk in pet podaj.

V nasprotju z lanskimi tekmami v finalni seriji je odločitev o zmagovalcu na nedeljski tekmi v AmericanAirlines Areni padla že veliko pred zadnjo sireno. Še minuto do konca prvega polčasa je zaostanek San Antonia znašal zgolj -3 (53:50), nato pa se je odprlo gostiteljem, ki so tretjo četrtino po zaslugi delnega izida 25:9 dobili s 33:21 in svoje navijače spravili v delirij.

Še posebej dejavni so bili Bosh, ki je v 3. četrtini zadel vse štiri mete iz igre, James in Mario Chalmers (16 točk), medtem ko je Vročica dobila tudi bitko pod obročem (v četrtini 14:3, na tekmi 37:28). Sredi zadnje četrtine je Chalmers s trojko poskrbel za najvišjo prednost (+26; 106:80). Nedeljska tekma je bil šele prvi uradni medsebojni obračun teh dveh ekip po lanskem finalu - pred začetkom sezone sta se v okviru priprav sicer enkrat že srečali.

Stoječe ovacije za Pierca in Garnetta
Prvič po poletni zamenjavi sta se v Boston vrnila Paul Pierce in Kevin Garnett. Navijači so ju pričakali s stoječimi ovacijami. Brooklyn je slavil s 85:79.

Tekme 26. januarja:
MIAMI - SAN ANTONIO 113:101
Bosh 24, James 18, Chalmers 16, Beasley 12, Cole 11, Allen 10; Duncan 23, Diaw 15, Belinelli 12, Parker 11.

NEW YORK - LA LAKERS 110:103
Anthony 35 (14/31 iz igre), Felton 20, Hardaway Jr. 18 (4/5 za tri), Smith 16; Meeks 24 (6/8 za tri), Gasol 20 in 13 skokov, Harris 18.

CLEVELAND - PHOENIX 90:99
Irving 24, Deng 18; Markieff Morris 27, Frye 16, Dragić 15 (met: 6/14), 5 skokov in 7 podaj v 36 minutah.

NEW ORLEANS - ORLANDO 100:92
BOSTON - BROOKLYN 79:85
DALLAS - DETROIT 106:106
GOLDEN STATE - PORTLAND 103:88
SACRAMENTO - DENVER 117:125