Deon Thompson je bil z 21 točkami (met iz igre 9/14) prvi strelec srečanja. Foto: EPA
Jaka Lakovič je bil najučinkovitejši pri Galatasarayu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sašo Filipovski
Sašo Filipovski je pohvalil svoje varovance. Foto: EPA
Robert Rothbart
Robert Rothbart je znova odigral dobro partijo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Močno oslabljena zasedba zmajev se je v prvem polčasu presenetljivo enakovredno upirala favoritom, ki so sicer vseskozi vodili, a si priigrali le štiri točke naskoka (39:35). Zmaje je v tem delu v igri držal Robert Rothbart, ki je dosegel 16 točk.

Odločitev je nato znova padla v tretji četrtini (20:9), ko se je Galatasaray odlepil na 57:42. Varovanci Saša Filipovskega niso imeli več moči za kakršen koli preobrat, tako da je prednost domačih le še naraščala. Je bil pa Deon Thompson z 21 točkami najboljši strelec srečanja, medtem ko jih je za Galatasaray Jaka Lakovič dosegel 16. Union Olimpija bo letošnjo sezono Evrolige zaključila v sredo, 21. decembra, doma proti Unicsu.

Filipovski pohvalil Kastratija
"Svojim fantom nimam kaj očitati. Tri četrtine tekme proti mnogo boljšemu nasprotniku smo bili enakovredni. Normalno je, da je v določenem delu tekme igralcem zmanjkalo moči. Znova smo v tretji četrtini naredili preveč napak. Pohvale gredo mlademu Kastratiju za odlično predstavo, tudi centra sta danes dobro opravila svoje delo. Manj sem bil danes zadovoljen z branilci in njihovim strelskih učinkom,"
je po tekmi dejal Filipovski.

Film tekme Galatasaray - Union Olimpija

Prva četrtina (18:16):
Olimpija začne v postavi Močnik, Blažič, Salin, Thompson in Rothbart. S košema Thompsona in Rothbarta drži korak z gostitelji (6:5). Galatasaray se je nato odlepil z delnim izidom 5:0. Za Olimpijo do izida 13:9 kar 7 točk prispeva Thompson. Lakovič nato zadene prosti met, s katerim postane tretji najboljši strelec Evrolige (2446 točk). Malo pozneje Lakovič doseže še trojko za 18:11. Toda Olimpija ne popusti, saj Kastrati ob koncu četrtine zadene izza črte (18:16).

Druga četrtina (21:19):
Zmaji tudi na začetku drugega dela ne popuščajo. Po košu Thompsona za 25:24 mora domači trener Mahmuti vzeti minuto odmora. Po njej Lakovič in Aldemir poskrbita, da Turki "dihajo lažje" (32:24). A Olimpija še naprej ostaja v igri, za kar je najzaslužnejši razpoloženi Rothbart, ki do 39:35 doseže 16 točk. Zmaji igrajo neobremenjeno, medtem ko je pri Carigrajčanih vidna nervoza.

Tretja četrtina (20:9):
Drugi polčas s košem odpre Thompson (39:37). A Songaila in Shipp prisilita Filipovskega, da vzame minuto odmora (45:37). Po njej Andrić z dvema zaporednima košema poviša na +12, kar je najvišja prednost dotlej (49:37). Pri 51:39 (25.) Filipovski vzame novo minuto odmora. Kljub temu Galatasaray še poviša prednost, saj Aldemir v 29. minuti zadene za 57:42.

Četrta četrtina (21:15):
Olimpiji se ne uspe približati na manj kot 10 točk zaostanka. Nasprotno, s trojko Lakoviča Galatasaray v 35. minuti povede s 70:51, tako da je sledilo le še čakanje na konec tekme, saj zdesetkana Olimpijina zasedba pač ni imela moči za kaj več.