Košarkarji Krke so v drugem delu zmagali še sedmič. Foto: Aleš Fevžer
Sasu Salin
Sasu Salin je bil prvi strelec Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Stipe Modrić
Slovan (na sliki Stipe Modrić) je v letih 2005 in 2006 igral v finalu državnega prvenstva. Foto: KZS
Olimpija se je Polzeljanom oddolžila za poraz
Krka dobila »derbi« vodilnih

Novomeščani so tako še drugič v 14 dneh ugnali Domžalčane. Izid je bil izenačen le pri 2:2, nato pa so ves čas vodili varovanci Aleksandra Džikića, z največjo razliko v 19. minuti, ko je semafor kazal +18 (35:17).

Dolenjci so v drugem polčasu brez težav branili prednost. Helios se je v 34. minuti približal na 53:46, a so nato domači dosegli pet točk zapored, s katerim so razblinili vse dvome o zmagovalcu. Sani Bečirović, Zvonko Buljan in Blaž Mahkovic so dosegli po 13 točk.

Krka potrdila Jadransko ligo
Krka si je s sedmo zmago tako rekoč že zagotovila prvo mesto, ki v izločilnih bojih prinaša prednost domačega igrišča vse do finala. Hkrati so si Novomeščani zagotovili tudi nastopanje v Jadranski ligi v prihodnji sezoni.

Zmaji brez prask s Polzele
Union Olimpija
je z 71:62 slavila na Polzeli in se tako Hopsom oddolžila za presenetljiv poraz v Stožicah. Domači so dobili prvo četrtino (16:15), nato pa so Ljubljančani v nadaljevanju le postavili stvari na svoje mesto. Sasu Salin je bil z 22 točkami prvi strelec tekme.

Slovan gre v drugo ligo; Grosuplje in Portorož v četrtfinale
V Ligi za obstanek je bil na sporedu zadnji krog. Iz elite je izpadel Slovan, ki mu zmaga nad Mariborom (82:73) ni pomagala, saj je slavil tudi njegov neposredni konkurent Tajfun, ki je v gosteh ugnal Elektro (82:77). Slovan je prvič v zgodovini samostojne Slovenije izpadel iz prve lige. Slovanovo mesto med elito bo zasedel Šenčur. V četrtfinale pa sta se iz "spodnjega doma" prebila Grosuplje in Portorož. Portorožani so se med osmerico prebili prav z zmago v Grosuplju (65:63).