Malcolm Armstead
Malcolm Armstead je bil ob Chrisu Bookerju najboljši strelec Novomeščanov, oba sta dosegla po 18 točk. Foto: www.alesfevzer.com
Miha Lapornik in Alexis Wangmene
Košarkarji Krke drugič pokalni prvaki

Laščani, ki so v petek v polfinalu v domači dvorani Tri lilije presenetili Union Olimpijo, so na zadnji tekmi 24. izvedbe tega tekmovanja dolgo celo vodili, a v zadnjih minutah popustili. Novomeščani so tako ubranili lanski naslov iz Maribora, ko so pokalni zmagovalci postali prvič. Enkrat so do zdaj pokal dvignili tudi Laščani, leta 2004.

Prvi polčas je z 38:39 pripadel Zlatorogu. Ta je pred 1.200 gledalci v 27. minuti povedel s 43:51 in v naslednji minuti vodil že s 44:53, a je Krka tretjo četrtino končala z delnim izidom 8:0 in pred zadnjimi 10 minutami je bilo 52:53.
Booker zadel odločilno trojko
Erjon Kastrati
je s trojko dobrih šest minut pred koncem zadel za vodstvo Krke z 62:57, nato se je Zlatorog še približal na eno točko (64:63), v končnici pa je varovancem Predraga Milovića zmanjkalo moči. Odločilna je bila trojka Chrisa Bookerja za vodstvo slovenskih prvakov z 69:63 slabi dve minuti in pol pred zadnjo sireno. Zmago so Dolenjci potrdili z natančnim izvajanjem prostih metov.
Booker in Malcolm Armstead sta tekmo končala s po 18 točkami. Prvi jih je v zadnji četrtini dosegel osem, drugi, ki je bil izbran za najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja, pa sedem.
Za Krko je to že druga lovorika v tej sezoni, septembra je osvojila tudi superpokal.
Izjavi po tekmi

Aleksandar Džikić, trener Krke: "V Laškem so v tej sezoni stvari postavljali na novo in sestavili ekipo, ki je v polfinalu premagala Union Olimpijo, v finalu pa namučila nas. Mi imamo težave z boleznimi in poškodbami, ki nas spremljajo že kar nekaj časa. Srečen sem zaradi fantov, ki do zdaj še niso osvojili trofeje. Še posebej sem vesel za Nebojšo Joksimovića, ki je naslov osvojil že z Zlatorogom, v Krko pa se je preselil prav z namenom, da osvoji še kakšen naslov. Po finalnem turnirju se bomo morali odpočiti, verjetno pa bomo kadru dodali še enega visokega igralca, ki ga bomo še kako potrebovali v zgoščenem ritmu, ki ga prinaša Liga Telemach za prvaka."

Predrag Milović, trener Zlatoroga: "Dobro smo igrali 30 ali 35 minut, potem pa se je zelo poznalo, da igramo ves turnir z osmimi igralci, kar se težko zdrži. Krka je povsem zasluženo dobila ta finale, odločilen pa je bil Malcolm Armstead, ki ni igral na naši medsebojni tekmi Lige Telemach v Novem mestu. Iz srca čestitam svojim igralcem, to so pravi junaki in upam, da se po tem finalnem turnirju Pokala Spar navijači znova v velikem številu vrnejo na tribune dvorane in spodbujajo te fante, ki si to res zaslužijo."