Košarkarji Tajfuna se veselijo zgodovinskega uspeha. Skozi vso sezono so bili v vrhu slovenske košarke. Navdušili so že v rednem delu, ko več kot štiri mesece niso izgubili tekme in ta del tekmovanja končali na prvem mestu (19 zamg in le en poraz). V Ligi za prvaka Tajfunu ni šlo tako dobro (tri zmage in sedem porazov), zablestel pa je znova v končnici, v kateri je izgubil le eno tekmo - prvo finalno. V četrtfinalu je izločil Zlatorog, v polfinalu pa prav tako z 2:0 še prvake zadnjih petih sezon iz Novega mesta. Foto: www.alesfevzer.com
Dragiša Drobnjak
37-letni Dragiša Drobnjak je postavil piko na i sijajni karieri na slovenskih parketih. Foto: www.alesfevzer.com
Ivan Držić
Dejan Mihevc
Trener Tajfuna Dejan Mihevc se je po zgodovinski zmagi znašel na rokah svojih varovancev. Foto: www.alesfevzer.com
Košarkarji Tajfuna postali državni prvaki
Zadnji minuti tekme in slavje v Šentjurju

Najkoristnejši igralec finalne serije je veteran Dragiša Drobnjak, ki je postal drugi slovenski igralec z naslovi v treh različnih klubih. To je uspelo še Smiljanu Paviću. 37-letni Drobnjak je s Tajfunom osvojil svoj šesti naslov državnega prvaka, kar ga prav tako uvršča med slovenske rekorderje. Več naslovov imajo le Pavič, Jaka Daneu (oba osem) in Dušan Hauptman (sedem).

Odličen začetek Rogaške
Gostje so začeli sijajno, z delnim izidom 0:12 so prevzeli pobudo (4:14). Sandi Čebular je bil natančen izza črte, natančna sta bila še Mladen Primorac in Žiga Dimec. Tajfun kar štiri minute ni dosegel niti točke. Šele ob koncu prve četrtine so gostitelji ujeli priključek, Ivan Držić je zadel trojko, veteran Drobnjak pa je polagal ob pisku sirene. Po desetih minutah je imela Rogaška le še tri točke naskoka (17:20).
Tajfun do odmora izničil prednost gostov
Na začetku druge četrtine je Tadej Koštomaj s trojko povišal prednost Rogaške (17:25). Gostje v naslednjih petih minutah niso dosegli niti točke. Tajfun je z delnim izidom 10:0 prevzel vodstvo v 16. minuti po dveh prostih metih Emirja Zimića (27:25). Tadej Ferme je bil tri minute pred odmorom znova natančen za tri točke, nato pa je po podaji Koštomaja povišal na 29:35. Milan Sebič je postavil izid prvega polčasa 32:35.
Sredi tretje četrtine so Šentjurčani s serijo 6:0 prevzeli pobudo (45:41). Domen Bratož je zadel trojko ob pisku sirene in po 30 minutah je imel Tajfun štiri točke naskoka (52:48).
Čebular zgrešil trojko ob sireni
Ko se je odlični Drobnjak dvakrat zapored odlično znašel pod košem, je štiri minute pred koncem kazalo na zanesljivo zmago gostiteljev (65:57). Dimec je zadel štiri zaporedne proste mete, Čebular pa je s trojko izenačil minuto in pol pred koncem (65:65). Razigrani Držić je z desnega kota zadel za 67:65 minuto pred koncem. Rogaška je imela nato kar tri mete, a so bili Čebular, Ferme in Koštomaj nenatančni.
V napeti zadnji minuti sta Drobnjak in Stanko Sebič zgrešila po dva prosta meta. Zadnji napad je imela Rogaška, iz težkega položaja je za tri točke poskusil Čebular, a je bil njegov poskus prekratek. Veliko slavje v dvorani Osnovne šole Hruševec se je začelo.

Drobnjak: Soigralce sem vsak dan gnal na treningih
"Pred sezono sem v tej ekipi videl potencial, da lahko pride daleč, nisem pa si mislil, da lahko pride do konca. V prvem mesecu treniranja v Šentjurju sem velikokrat izgubil glavo. Vzgojno sem želel tepsti soigralce, čeprav vem, da nasilje ni lepo. Ko sem to govoril prijateljem iz košarkarskih krogov, so mi dejali: "Drole, sprijazni se, po 16 letih to ni več profesionalizem, vrhunska košarka. Moraš se spustiti na njihov nivo." Hvala bogu, da se nisem sprijaznil, da sem bil tako trmast, nepopustljiv in tečen, da so se soigralci morali prilagoditi meni. Vsak dan sem jih gnal, da so na treningih trenirali na polno in dajali vse od sebe. Mislim, da je to eden glavnih razlogov, da smo prišli tako daleč," je povedal MVP finala Drobnjak.

Trener Rogaške Damjan Novaković je bil razočaran: "Vse tekme smo bili blizu. Tudi tokrat, ko smo zgrešili kar nekaj odprtih metov. Možnosti za uspeh so bile vselej polovične, nasprotnikom se je izšlo, nam pač ne. Tekme so bile odločene v zadnjih minutah."
Dejan Mihevc je kronal odlično delo: "To je nagrada za celoletno delo. Verjamem, da je tisti, ki pošteno dela in se bori do konca, nagrajen. Vzdušje in ta zlata medalja okoli vratu povesta marsikaj. Ekipa v tej sezoni je bila sestavljena iz fantov, ki je bila v pretekli sezoni Lige Telemach na robu izpada, samo štirje so bili novinci. A fantje so verjeli v delo in sebe. To se nam je obrestovalo."
Šele četrta ekipa z naslovom v samostojni Sloveniji
Šentjurčani v letošnji končnici doma niso izgubili tekme. Postali so šele četrta ekipa v Sloveniji s to lovoriko v svojih vitrinah. Union Olimpija je bila 15-krat prvak Slovenije, Krka sedemkrat, enkrat pa Helios.
Bodo Šentjurčani igrali v Ligi ABA?
Klub iz kraja z manj kot 5.000 prebivalci in telovadnico, ki sprejme največ 700 gledalcev, je pred pomembno odločitvijo. Z naslovom državnega prvaka se je namreč Tajfun uvrstil v Ligo ABA v prihodnji sezoni.