Luka Dončić je predsezono sklenil z najboljšo posamično predstavo, tako da si velja nastaviti budilko za četrtek ob 4.30, ko bo z Dallasom debitiral pri Phoenixu. Foto: AP

Čeprav so Mavericks izgubili, pa je lahko trener Rick Carlisle nadvse zadovoljen s predstavo prve peterke Smith Jr.-Dončić-Jordan-Finney Smith-Matthews, ki je v trenutkih igranja krepko nadigrala nasprotnike, Hornets so zmagali po zaslugi veliko boljših rezervistov, ki so se tudi še borili za mesta v postavi za otvoritveni večer. Od omenjene Dallasove peterice je imel najnižji +/- rating DeAndre Jorda s +10. Na drugi strani je bil pri gostih najučinkovitejši Devonte Graham s 15 točkami v vsega 18 minutah igre.

Od podaj prek trojk do zabijanja
Dončić je navduševal že od začetka tekme, vrhunec pa je bil alley-oop za Smitha in je v celotnem večeru pokazal svoj bogati repertoar (glej video). Začel je s trojko iz samega kota, v 2. četrtini je natresel 3 trojke, v nadaljevanju pa je zadeval iz bližjih položajev, med drugim je tudi zabil po Smithovi podaji.

Kot rečeno je zadnjo ogrevalno tekmo 19-letni Ljubljančan sklenil z 18 točkami, za kar je za 3 točke metal 4/10, za 2 točki 6/14, s črte prostih metov 2/3, k temu je dodal 4 obrambne skoke in 4 podaje ter kar 3 ukradene žoge, medtem ko je sam zapravil zgolj eno žogo in naredil en prekršek v 31 minutah igre.

Vročica z zmago za konec priprav
Med 11 petkovimi tekmami, s katerimi se je sklenilo pripravljalno obdobje, je bil moštveno uspešnejši Goran Dragić, ki je z Miamijem premagal Atlanto s 119:113. 32-letni Ljubljančan je odigral samo 25 minut, pri tem je prispeval 7 točk in 5 podaj. Glavnino dela za Heat sta opravila Josh Richardson (24 točk) in Hassan Whiteside (15 točk v 16 minutah).

Dončić debitira pri Kokoškovu v noči na četrtek
73. sezona Nacionalne košarkarske lige (NBA) se bo začela v torek s tekmama Boston – Philadelphia in Golden State – Oklahoma City. Slovenca bosta prvo od 82 tekem rednega dela odigrala v sredo: Dragićev Miami gostuje pri Orlandu na floridskem derbiju, Dončić pa bo v Ligi NBA debitiral ob gostovanju Dallasa pri Phoenixu, ki ga vodi nekdanji selektor Slovenije Igor Kokoškov.

Vrhunci Dončićeve predstave proti Charlottu (Fox Sports)

Še malce daljši vrhunci Dončićeve igre proti Hornets (House of Highlights)

Liga NBA, pripravljalni tekmi:
DALLAS – CHARLOTTE 118:123
Dončić 18 (za dve: 6/14, za tri: 4/10, prosti meti 2/3, 4 skoki, 4 podaje, 3 ukradene žoge, 1 izgubljena žoga v 31 minutah), Jordan 18 in 12 skokov, Smith Jr 16, Finney-Smith 13, Barrea 10; Graham 15, Macura, Bridges in Walker po 13.

MIAMI – ATLANTA 119:113
Richradson 24, Whiteside 15, McGruder 12, Olyniyk in Wade po 11, Dragić 7 (za dve 3/9, za tri 1/6, prosti meti 0/2, 5 podaj, 2 skoka, 1 blokada in 4 izgubljene žoge); Lin 20, Len 14, Bazemore 13, Young in Dorsey po 11.