LeBron James je kljub slabemu počutju igral 40 minut, največ od vseh igralcev na tekmi Phoenix - Miami. Dosegel je 21 točk 7 skokov in 3 podaje. Foto: EPA
Marvin Williams
Utah (na fotografiji zabijanje Marvina Williamsa) je s 76:83 zmagal v ameriški prestolnici. Washington je edina ekipa, ki v tej sezoni še nima zmage. Foto: EPA

Organizator Phoenixove igre je 12 točk dosegel ob metu iz igre 5/12. Zgrešil je vse štiri mete za tri točke. Imel je še osem podaj, pet skokov in kar štiri ukradene žoge. Ko je dobri dve minuti pred koncem po ukradeni žogi krenil v protinapad (video) in znižal zaostanek na 88:90, se je zdelo, da bo končnica tesna, toda zadnjih sedem točk je dosegel Miami.

Pri prvakih na drugi tekmi zapored zaradi poškodbe ni igral Dwyane Wade, medtem ko je LeBron James kljub bolezni (simptomi gripe) stopil na parket in bil z 21 točkami drugi strelec svoje ekipe, takoj za Chrisom Boshem (24). "Če igram s 50 ali 60 odstotki, je vseeno bolje, kot če ne igram," je povedal najboljši košarkar lanske NBA-sezone.

Za Miami je bila to peta tekma v sedmih dneh. 19 izgubljenih žog ni bilo usodnih, saj je bil njegov met zelo natančen (iz igre 53,5-odstoten).

Udrihovih osem točk v zadnji četrtini
Milwaukee je s 117:113 premagal New Orleans. Beno Udrih je vseh svojih osem točk prispeval takrat, ko ga je ekipa najbolj potrebovala. Prve točke je dosegel na začetku zadnje četrtine, ko je s trojko izenačil na 94. Naslednji uspešen met za tri je Milwaukeeju prinesel prednost šestih točk (102:96), svoj točkovni izkupiček pa je dopolnil dobrih šest minut pred koncem, ko je zadel oba prosta meta za 105:98. Nato ga je zamenjal Monta Ellis, Bucksi pa so uspeli zadržati prednost.

Kljub zmagi je trener Milwaukeeja Scott Skiles kritiziral domačo obrambo: "Naša igra v obrambi je tako slaba, da nas je lahko sram."

Tekme 17. novembra:
PHOENIX - MIAMI 88:97
Morris 16 ... Dragić 12 točk (iz igre 5/12), 5 skokov, 8 podaj in 4 ukradene žoge v 30 minutah; Bosh 24, James 21.

MILWAUKEE
- NEW ORLEANS 117:113
Ellis in Jennings po 22 ... Udrih 8 (2/6) točk in 4 izgubljene žoge v 14 minutah.

BOSTON - TORONTO 107:89
Terry 20, Pierce 19, Garnett 15 ... Rondo 6 in 20 podaj; Bargnani in Lucas po 15.