Kris Jenkins je ob sireni zadel trojko za zmago Villanove. Foto: Reuters
Michael Jordan
Za North Carolino je pesti stiskal tudi Michael Jordan, ki pa je stadion NRG zapustil sklonjene glave. Foto: Reuters
Villanova prvak študentske košarkarske lige NCAA

Tekmo je ob sireni z metom za tri točke odločil Kris Jenkins in svoji univerzi iz okolice Philadelphie prinesel drugi naslov študentskega prvaka v zgodovini, prvega po letu 1985, ko je Villanova premagala Georgetown.

North Carolina je ob polčasu vodila s 34:39, a se je Villanova vrnila z delnim izidom 33:16, s katerim si je pet minut in pol pred koncem srečanja ustvarila deset točk prednosti. Vseeno se North Carolina, za katero je med gledalci pesti stiskal tudi legendarni Michael Jordan - ta je leta 1982 zadel odločilni koš za naslov prvaka - ni predala brez boja.

S čvrsto obrambo pod košem je zaustavila nalete nasprotnika, tik pred iztekom rednega dela srečanja je Marcus Paige zadel trojko in izid poravnal (74:74).

Toda Jenkins je imel drugačne načrte. Ryan Arcidiacono je v zadnjih petih sekundah oddrvel v protinapad, žogo je predal Jenkinsu, ki je hladnokrvno zadel za tri in navijače poslal v delirij.