Goran Dragić je v treh četrtinah dosegel 33 točk, potem pa vodil svoje moštvo do pete zmage na zadnjih šestih tekmah. Foto: Reuters

Dragić, ki je zaradi zaprtega desnega očesa izpustil eno tekmo, je zadel prvi met na tekmi (trojko) in bil že v prvi četrtini dvomesten z 12 točkami. Do polčasa se je njegov izkupiček ob metu 6/8 povzpel na 17. A najboljše je šele sledilo. Samo v tretji četrtini je Pelikanom nasul 16 točk.
Ko je stopil na črto prostih metov, je slovenski organizator igre dobil nagrado, ki vsakemu športniku pomeni največ. "MVP, MVP," je začela skandirati dvorana Goranu, ki je vlekel voz Miamija k 14. zmagi na zadnjih 15 domačih tekmah. "Pogledoval sem okoli sebe, da vidim, ali je D-Wade (Dwyane Wade) tukaj," je s humorjem po tekmi vzklike o najkoristnejšem košarkarju komentiral Dragić.

Hassan Whiteside, ki je 20 točkam dodal 17 skokov, je bil navdušen: "Vzklikal sem MVP z navijači. Vesel sem, da se je Dragon vrnil." In dodal: "Imam občutek, da je eden izmed najbolj podcenjenih branilcev v ligi." Dion Waiters prav tako ni mogel mimo Dragića: "Zaslužil si je ovacije. Bil je izjemen."

Tudi tokrat ni šlo brez krvi
"Hotel sem biti na parketu in priti do te zmage. Imel sem čiste mete, soigralci so naredili svoje delo s podajami," je bil skromen Dragić, ki je iz igre metal 11/18. Dodal je še pet skokov in dve podaji. Tudi tokrat pa Gogi ni ostal nedotaknjen. V zadnji četrtini je prejel udarec na usta in pljunil nekaj krvi. "Še sodnik je rekel, 'videl sem', pa sem mu odvrnil, zakaj pa nisi piskal?" je dejal Dragić
Wayne Ellington je zadel 5 trojk, toliko kot Dragić, in s klopi prispeval 19 točk v 22 minutah. Odličen je bil tudi drugi rezervist James Johnson, ki je dosegel 10 točk, 4 skoke in 4 podaje v 25 minutah. Prav z zaporednima trojkama Ellingtona in Johnsona je Miami sredi zadnje četrtine odgovoril New Orleansu, ki je z delnim izidom 8:0 prišel v vodstvo.

Vročica ujela Detroit na osmem mestu
Miami se je na osmem mestu Vzhoda izenačil z Detroitom, ki je doma izgubil proti Utahu (97:83). Pistonsi imajo prednost v medsebojnih obračunih. Vročici je šel prav tako na roko poraz Chicaga, ne pa tudi uspeh Milwaukeeja, ki je presenetil LA Clipperse (97:96). Drugo od petih domačih tekem zapored bo Miami odigral v noči na petek proti Minnesoti.

MIAMI - NEW ORLEANS 120:112
Dragić 33 (met 11/18), 5 skokov, 2 podaji v 32 minutah, Whiteside 20 in 17 skokov, Ellington 19; Davis 27, Cousins 19, Moore 18.
DETROIT - UTAH 83:97
Smith 16, Baynes 12, Udrih ni igral; Hayward 25, Hill 17.
WASHINGTON - DALLAS 107:112
Wall 26, 11 podaj, Beal 24, Bogdanović 19; Barnes 22, Nowitzki 20, Curry 19.
INDIANA - CHARLOTTE 98:77