Saša Vujačić je v 27 minutah dosegel 12 točk in 7 podaj ter
Saša Vujačić je v 27 minutah dosegel 12 točk in 7 podaj ter "poskrbel" za izključitev Rodneyja Hooda. Foto: Reuters
James Harden je v zmagi Houstona nad Washingtonom vknjižil 42 točk, 9 skokov in 7 podaj. Foto: EPA

Grizliji postajajo pravi specialisti za tesne končnice. Potem ko je v nedeljo ob zvoku sirene za zmago zabil Jeff Green, se je tokrat v soju žarometov kopal Barnes. Memphis je 29 sekund pred koncem s prostim metom Marca Gasola prišel na dve točki zaostanka (92:90) in brez osebne napake branil zadnji napad Pistonsov. Najprej je zgrešil Markieff Morris, nato pa pod obročem še Ersan Ilyasova in Joe Drummond. Žoga se je odbila do Barnesa, ki je stekel do sredine in sprožil za srečno zmago Memphisa (VIDEO SPODAJ).

Miami je visoko izgubil na gostovanju v Charlottu (99:81), ki se je s tretjo zmago zapored prebil celo na drugo mesto Vzhodne konference. Sršeni so že ob polčasu vodili za 20 točk. Nicolas Batum je z 10 točkami, 11 podajami in 11 skoki prišel do petega trojnega dvojčka v karieri. Pri Miamiju, ki je iz igre metal 39-odstotno in izgubil 18 žog, je rekord sezone z 20 točkami dosegel Tyler Johnson. Vsi drugi so bili podpovprečni, tudi Goran Dragić, ki je v 24 minutah zmogel le pet točk (met 2/7). Priložnost za igro je dobil tudi Beno Udrih, ki je v 7 minutah vknjižil tri točke.

Nič bolje se ni godilo New Yorku v Utahu, kjer je izgubil s 106:85. Tudi tu so Jazzerji že ob polčasu vodili za 25 točk. Svojo priložnost je tako v nadaljevanju dočakal Saša Vujačić in jo dobro izkoristil. V 27 minutah je dosegel 10 točk (met 3/5) in bil drugi strelec za Carmelom Anthonyjem (12). K temu je dodal še 7 podaj. Vujačić je bil tudi tarča Rodneyja Hooda, ki si je po grobem prekršku nad slovenskim reprezentantom prislužil izključitev (VIDEO SPODAJ).

CHARLOTTE - MIAMI 99:81
Williams in Walker po 18, Batum 10, 11 podaj in 11 skokov; Johnson 20, Wade in Green po 11, Dragić 5 (met 2/7), po 2 podaji in skoka v 24 minutah, Udrih 3 (1/2), podaja in skok v 7 minutah.
UTAH - NEW YORK 106:85
Hayward 24, Favors 20; Anthony 12, Vujačić 10 (3/5) in 7 podaj v 27 minutah.
BOSTON - CHICAGO 105:100
Thomas 20, Olynyk 15; Butler 36, Gasol 16 in 15 skokov.
WASHINGTON - HOUSTON 103:109