Daniel Vujasinović
Laščani so se v Domžalah vrnili v igro
Zadnji dve minuti in pol tekme Helios - Zlatorog

Večji del prvega polčasa je pred polno halo Komunalnega centra (2.000 gledalcev) vodil Zlatorog, Helios niti enkrat, trikrat pa je bil izid izenačen (2:2, 4:4 in 6:6). Najvišja prednost gostov v prvi četrtini je znašala 9 točk prav ob koncu, ko je najboljši strelec tekme Miha Vašl (20) s trojko zadel za vodstvo z 10:19. V nadaljevanju je Goran Jurak povišal na +10 (16:26), a je Helios s trojko Jana Močnika minuto in pol pred koncem prvega polčasa znižal na 26:30. Ob odmoru je bilo 26:32, skok je Zlatorog dobil s 13:22.
Gostje največ vodili za 11 točk
Tudi drugi polčas so bolje začeli Laščani, ki so z novo trojko Vašla znova povedli za 10 točk (27:37). Sredi tretje četrtine je Daniel Vujasinović prav tako izza črte prednosti dodal še točko več (29:40). V zadnji minuti in 15 sekundah pa je Helios z delnim izidom 8:0 zaostanek znižal le na dve točki (42:44). Tik pred sireno je met za tri točke zadel Simo Atanacković.
Isti igralec je na začetku zadnje četrtine izenačil (44:44), sledile so tri minute in pol brez koša na obeh straneh, Jure Močnik pa je s prostima metoma gostiteljem prinesel sploh prvo vodstvo na tekmi (48:46). Čakarun je slabe tri minute in pol pred koncem povišal na 50:46, minuto pozneje pa na 52:48. Takrat pa se je Heliosu ustavilo, saj so bile to njegove zadnje točke na srečanju. Zlatorog je tekmo končal z delnim izidom 0:7 in trojko Jeftića iz težkega položaja ob avtu na desni strani. Na drugi strani sta v zadnjih sekundah trojki za podaljšek zgrešila Đorđe Lelić in Hugh Robertson.
Helios zadel samo dve trojki
Skok je Laščanom pripadel s 27:40, Domžalčani so v napadu zbrali le štiri skoke in zadeli samo dve trojki iz 16 poskusov. Varovanci Aleša Pipana so izza črte metali 5/16.

Zlatorog se poteguje za prvi naslov prvaka Slovenije v zgodovini, Helios, ki tako kot Laščani četrtič igra v finalu, pa je bil državni prvak leta 2007. Tretja tekma bo v petek ob 18.00 v Laškem. Helios je v nedeljo na prvi tekmi v dvorani Tri lilije, kjer Zlatorog ni poznal poraza več kot tri mesece, zmagal z 62:64.
Izjavi po tekmi

Jakša Vulić, trener Helios Suns: "Tekmo je odločila ena žoga. Mi smo svoje mete zgrešili, na drugi strani pa je Jeftić zadel trojko iz težkega položaja. Tu fantom nimam kaj očitati. Ne morem pa biti zadovoljen z našo igro proti Zlatorogovemu skoku v napadu. Tu smo imeli velike probleme, a to je način igre Laščanov. Kar me še bolj skrbi, je to, da smo začeli igrati agresivno šele nekje od 25. minute naprej, ko so tekmeci že imeli dvoštevilčno prednost. V preostanku smo uspeli napraviti preobrat, pri tem potrošili veliko moči, v končnici pa nam je manjkalo malo več osredotočenosti in svežine."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga: "Tekma je bila podobna tisti prvi v Laškem. Napeta je bila od začetka do konca, ne preveč lepa, a za gledalce kljub temu zanimiva. Tekmo smo tokrat začeli bolje, igrali osredotočeno 30 minut in si priigrali visoko razliko. Potem so prišle črne minute, ko smo po agresivni igri Heliosa v obrambi izgubili tri žoge. Tekmeci so dosegli nekaj lahkih košev, se približali in nas tudi ujeli. Na koncu smo vseeno zmogli toliko moči in osredotočenosti, da je Jeftić zadel odločilno trojko."