V dvorani Tri lilije so bile prve tri četrtine izenačene, v zadnjem delu tekme pa so prevladovali košarkarji Krke. Novomeščani so prevladovali pod obema obročema. Skok so dobili s 40:25, glavni adut v napadu pa je bil reprezentančni center Žiga Dimec, ki je dosegel 23 točk. Pri gostiteljih pa je bil najboljši Nejc Barič z 18 točkami in šestimi podajami.

Prvo občutnejšo prednost na tekmi so si v drugi četrtini priigrali Laščani, za katere je prvič nastopil Američan Cleveland Joseph Thomas. Slabe tri minute pred odmorom so povedli z osmimi točkami prednosti, nato pa je sledil delni izid 8:1 in na odmor so varovanci Aleša Pipana odšli le še s točko prednosti (40:39).

Odločilen je bil začetek zadnje četrtine, ko Laščani tri minute in pol niso dosegli niti točke. Krka je z delnim izidom 13:0 povedla kar s 15 točkami prednosti. Neustavljiv je bil Dimec, Dalibor Đapa pa je s trojko povišal prednost Novomeščanov na 63:78. Minuto in pol pred koncem so se Laščani približali na 72:81, a sta v zadnji minuti Domen Bratož in Jakov Stipaničev še povišala prednost Krke, ki je v odličnem položaju pred povratno tekmo.

"Prvi polčas četrtfinala smo uspešno oddelali. V drugem polčasu smo prišli do lepe prednosti, a bomo morali biti tudi na povratni tekmi ves čas zbrani in ne razmišljati o rezultatu, če hočemo napredovati na zaključni turnir," je poudaril trener Krke Simon Petrov.