Matic Rebec je bil štirikrat natančen izza črte. Foto: ABA
Sixt Primorska do gladke zmage v Šenčurju

Sixt Primorska, ki je najprijetnejše presenečenje letošnje sezone, je v drugem jadranskem tekmovanju zasedla 2. mesto. V finalu, ki ga je gostil Čačak, je izgubila proti novomeški Krki. Dolenjci so si tako pridobili vstopnico za Ligo ABA v naslednji sezoni, Primorska pa bo morala za kaj podobnega počakati vsaj do naslednje sezone.

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so serijo štirih domačih tekem v petih krogih končali s porazom proti Sixtu Primorski. Premoč so morali priznati Krki, Rogaški in v ponovitvi finala pokala Spar ekipi Sixta Primorske, vzeli pa so skalp državnega prvaka Petrola Olimpije.

Favorizirana Sixt Primorska je hitro uveljavila kakovost in bila vso tekmo v prednosti. Jan Kosi se je dober mesec po operaciji meniskusa vrnil na košarkarske parkete, pet igralcev v dvomestnih številkah, ki so za tri točke metali 64-odstotno oziroma 16/25, pa je Sixt Primorsko pripeljalo do zanesljive zmage.

Najboljši strelec tekme je bil Dino Murić z 19 točkami (8/21 igre in 9 skokov), za goste pa sta po 18 točk zbrala Matic Rebec (4/5 za tri) in Mirko Mulalić.
"Čestitke fantom za odlično predstavo, polno energije in tiste prave osredotočenosti. V napadu smo igrali odlično, pri metu iz igre nam je preprosto steklo, posledica vsega skupaj pa je visoka končna razlika. Tekma zagotovo ni bila lahka, kar se morda zdi na prvi pogled. Časa za odmor ni veliko, gremo naprej," je povedal trener gostov Jurica Golemac.

Gladka zmaga Olimpije v Tivoliju
Košarkarji Petrola Olimpije so dosegli sedmo zmago in ostajajo med vodilnimi ekipami Lige Nova KBM za prvaka. V dvorani Tivoli so premagali Šentjur s 96:62. Vse je bilo odločeno že po prvih desetih minutah. Ljubljančani so povedli kar z 32:14, dobili pa so tudi preostale tri četrtine, tako da je končni izid realen pokazatelj moči na parketu.

Po mesecu premora zaradi poškodbe se je v vrste Petrola Olimpije vrnil Jan Špan - zaradi pravila slovenskih igralcev je tekmo izpustil Jordan Morgan. Najboljša posameznika sta bila Gregor Hrovat z 20 točkami (trojke 4:4) ter Devin Oliver (14 točk, 6 skokov, 4 podaje, indeks 23). V vrstah Šentjurja je z dvojnim dvojčkom izstopal Tomaž Bolčina (17 točk in 10 skokov).

Mahkovic potopil Krko
Košarkarji Heliosa lovijo zadnji vlak za polfinale. V devetem krogu so premagali Krko z 68:62, tako da za četrtim mestom, ki ga zaseda Rogaška, še naprej zaostajajo eno zmago. Krka je po nizu osmih zaporednih zmag od 21. marca doživela drugi poraz v nizu. Domžalčani so z agresivno igro v obrambi prišli do nekaj lahkih košev iz protinapada in zaostanek 46:53 pretvorili v prednost 64:60, ki je do konca niso izpustili iz rok.

Blaž Mahkovic, ki je s statističnim indeksom 30 (31 točk, 9/14 iz igre, 5 skokov) MVP devetega kroga Lige za prvaka, je od zaostanka 56:58 dosegel osem točk in bil edini domači igralec v dvomestnih številkah.

Hopsi ostajajo člani elite
Košarkarji Hopsov s Polzele so z zmago proti Podčetrtku potrdili obstanek v elitni slovenski košarkarski druščini tudi v prihodnji sezoni. Srečanje so dobili po podaljšku z 90:83.

V soboto prenos derbija iz Novega mesta
Že v soboto na male zaslone prihaja tradicionalni slovenski košarkarski derbi med Krko in Petrolom Olimpijo. Prava poslastica za ljubitelje slovenske košarke, ki se bo v dvorani Leona Štuklja v Novem mestu začela ob 18.00.