Gerald Green je bil v tretji četrtini nezaustavljiv. Foto: Reuters

To pa je bila tekma sezone! In pri tem ne mislim samo na tekme Sunsov, temveč je bila to po mojem mnenju tekma sezone v celotni ligi. Fantastičen dvoboj vrhunskih atletov, ki je pokazal vse, kar danes ponuja moderna košarka. Trdo obrambo, izjemen napad z neverjetnimi koši, doseženimi na vse mogoče načine. Žoge, ki so navidezno kljubovale zakonom fizike in na vsemogoče načine končale v košu ali pa so prav čudežno “skočile” iz obroča.

Uporabnik Mojega spleta DrumBeat
Tim Duncan in Greg Oden
Tim Duncan je iz igre metal 9/13, zadel pa je tudi vseh pet prostih metov. Foto: Reuters
Pau Gasol in DeAndre Jordan
Fotografija, ki dobro simbolizira premoč pod obema obročema: Clippersi so v mestnem derbiju prepričljivo dobili skok (64:33). Foto: Reuters

28-letni košarkar je z 41 točkami popravil svoj rekord kariere. Zablestel je v tretji četrtini, ko je zbral kar 25 točk. Oklahoma je še 3:46 pred koncem tretje četrtine vodila s 96:80, pred začetkom zadnjih 12 minut pa je Phoenix že vodil s 101:98. V tem izbruhu je Green dosegel 13 točk.

Green: Ne bojim se metati
"V tej ligi mi še ni uspelo narediti ravno veliko stvari. Moje delo je, da prihajam na treninge in igram dobro košarko," je po tekmi pripovedoval Green, ki v sedmi sezoni igra še za sedmo ekipo. O fantastični tretji četrtini, v kateri je zadel vseh šest metov za tri točke, pa je povedal: "Bil je nor občutek. Fantje so me vedno našli odprtega, bil sem agresiven, nisem se bal metati."

Goran Dragić dosegel 22 točk
Njegovo igro je pohvalil tudi trener Jeff Hornacek: "Všeč mi je, kako igra v tem trenutku. Vsak dan ga vidim na treningu, vem, česa je sposoben. Njegova odlika je, da je sposoben žogo izpustiti v zelo visokem položaju v zraku, nasprotniki ga zato težko pokrivajo." Razpoloženi Goran Dragić je dosegel 22 točk. Še dve več je prispeval Markieff Morris.

Miami doživel najvišji poraz sezone
San Antonio je v ponovitvi lanskega finala odpihnil Miami s 111:87. Gostitelji so največjo razliko naredili v prvi (37:22) in zadnji četrtini (29:13). Zelo dobro tekmo je imel veteran Tim Duncan (23 točk in 11 skokov). Miami je s tem utrpel najvišji poraz v sezoni.

Clippersi zadnji tekmi dobili za 84 točk
Na mestnem derbiju na zahodu ZDA so Los Angeles Clippersi ponižali Lakerse s 142:94. Zadnji dve medsebojni tekmi so dobili s skupno razliko 84 točk! Svoj najdaljši niz zmag v sezoni so s tem podaljšali na šest. Kar deset Clippersov je doseglo vsaj devet točk, največ jih je v statistiko vpisal Darren Collison (24).

Liga NBA, tekme 6. marca:
PHOENIX - OKLAHOMA CITY 128:122
Green 41 (met za 3: 8/13), Markieff Morris 24, Dragić 22 (met: 8/18), 2 skoka in 4 podaje v 35 minutah; Westbrook 36, Durant 34, Ibaka 18.
SAN ANTONIO - MIAMI 111:87
Duncan 23 in 11 skokov, Parker 17, Diaw 16, Leonard 11; Bosh 24, James 19 (met iz igre: 6/18), Wade 16.
LA LAKERS - LA CLIPPERS 94:142
Gasol 21, Henry 15; Collison 24, Griffin 20, 11 skokov in 7 podaj, Barnes 17 in 12 skokov, Jordan 14 in 12 skokov, Paul 13 in 11 podaj.