Ko narediš toliko napak, kot smo jih naredili, predvsem v prvem polčasu v napadu, medtem ko je obramba nekje do petnajste minute še funkcionirala ... V prvem polčasu smo imeli devet izgubljenih žog, kar je Budućnost izkoristila za lahke koše. Razigrali so se. V tretji četrtini smo odigrali zelo slabo v vseh pogledih, tako da je kakovost Budućnosti prišla do izraza in je popolnoma zasluženo slavila zmago.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije

Za ljubljanskimi košarkarji je ne preveč uspešen teden, v katerem so imeli spet oster ritem tekem, od štirih pa so dobili le eno.

Usodna tretja četrtina
Ob polčasu je Olimpija zaostajala za 12 točk, v tretji četrtini pa so Črnogorci popolnoma zavladali na parketu, tretjo četrtino so dobili s 24:9, v zadnjo pa so tako vstopili s 27 točkami prednosti (79:74). V zadnjih desetih minutah so Črnogorci vodili že za 32 točk, tekma je bila tako že odločena. Zmajem je do konca uspelo nekoliko ublažiti rezultat.

Trener zmajev Zoran Martić na tekmi ni mogel računati na Domna Lorbka, ki ima težave s kolenom, v postavi pa sta bila nova igralca Mirza Begić in Yusuf Sanon. Nobeden izmed dvojice se ni vpisal med strelce. Pri Ljubljančanih je bil najbolj razpoložen Devin Oliver, dosegel je 24 točk.

Prvi strelec Črnogorcev je bil Nikola Ivanović, dosegel je 22 točk.

V naslednjem krogu, 27. januarja, bo Olimpija doma igrala s Cedevito.