Ob vrnitvi Kobeja Bryanta je bilo v Los Angelesu vzdušje takšno, kot da bi se igrala tekma končnice. Foto: Reuters
Oklahoma je povsem zasenčila Indiano. Foto: Reuters

Bryant se razumljivo še ni znebil "rje". Začel je v prvi postavi in v 28 minutah ob metu 2/9 dosegel 9 točk, 8 skokov, 4 podaje in imel osem izgubljenih žog. Četrti najboljši strelec v zgodovini Lige NBA je nazadnje igral aprila, ko si je na tekmi z Golden Statom strgal ahilovo tetivo.
"Bil sem popolnoma iz ritma, toda to je začetek," je povedal Bryant, ki je ob vrnitvi doživel hollywoodski sprejem in bil v središču pozornosti ob vsaki potezi.

Trener Toronta je tik pred tekmo izvedel, da se bo moral odpovedati storitvam prvega strelca Rudyja Gaya, centra Aarona Graya in krilnega igralca Quincyja Acyja, ki so jih v menjavi poslali v Sacramento v zameno za Greivisa Vasqueza, Patricka Pattersona, Johna Salmonsain in Chucka Hayesa.

Izkazalo se je, da Raptorsi omenjene trojice niso niti najmanj pogrešali. Amir Johnson je ob metu 14/17 z 32 točkami postavil rekord kariere, DeMar DeRozan je 10 od svojih 26 točk dosegel v zadnji četrtini, Kyle Lowry pa je 23 točkam dodal še osem podaj. Nihče od prve postave Lakersov ni presegel meje devetih točk, zanimivo pa je, da so bili vsi rezervisti dvomestni. Z 19 točkami je bil najučinkovitejši Nick Young.

Boston premagal New York
Pravo blamažo so na domačem parketu doživeli New York Knicksi, ki jih je Boston odpravil kar s 114:73. To je najvišja zmaga v letošnji sezoni Lige NBA in tretji najvišji poraz Knicksov na domačem igrišču v zgodovini. Rekord ima Dallas, ki je v Madison Square Gardenu v sezoni 2009/2010 zmagal za 50.

Oklahoma gladko odpravila Indiano
Tretji poraz v sezoni je doživela Indiana, ki je dan po težki tekmi v San Antoniu s 118:94 klonila v Oklahomi. Kevin Durant je vknjižil 36 točk in 10 skokov, Russell Westbrook pa 26 točk in 13 podaj. Že v prvem polčasu so Thunderji vodili za 29.

NEW YORK - BOSTON 73:114
Anthony 19, Stoudemire 17, Udrih 5 (met: 2/5), skok in ukradena žoga v 13 minutah; Crawford 23, Sullinger 21.

DETROIT - MIAMI 95:110
Drummond in Jennings po 19; James 24, Allen 18, Bosh 16.

HOUSTON - ORLANDO 98:88
Harden 27, Howard 20 in 22 skokov, Parsons 18; Davis 18, Afflalo 16.

OKLAHOMA CITY - INDIANA 118:94
Durant 36 in 10 skokov, Westbrook 26 in 13 podaj; George 32, Hibbert 12.

LA LAKERS - TORONTO 94:106
Young 19, Henry 17, Bryant 9 (met: 2/9), 8 skokov in 4 podaje v 28 minutah; Johnson 32 in 10 skokov, DeRozan 26, Lowry 23.