Goran Dragić se je po skoraj treh tednih vrnil na parket in dobro vodil igro Miamija. Foto: AP
Beno Udrih
Dvoboj Bena Udriha in prvega strelca tekme Janisa Antetokunmpa. Foto: AP
Saša Vujačić
Saša Vujačić je na zadnjih dveh tekmah obakrat igral po več kot 20 minut. Foto: AP
LeBron James je več kot 26.000 točk dosegel pri 31 letih in 30 dneh. Foto: Reuters
Russell Westbrook se je izkazal z novo vsestransko predstavo. Foto: Reuters

Mož odločitve je bil znova Dwyane Wade. Najprej je dobri dve minuti pred koncem Luol Deng s trojko popeljal goste v vodstvo s 101:98, a ob vstopu v zadnjo minuto je Janis Antetokunmpo z atraktivnim zabijanjem izid izenačil. 15 sekund kasneje je Wade s polrazdalje zadel za vodstvo Miamija. Po izgubljeni žogi Antetokunmpa je Wade zadel le en prosti met, a so gostje nato zgrešili za tri. Wade je imel na voljo še dva prosta meta, a je znova izkoristil le enega, vendar pa je bil štiri sekunde pred koncem obakrat natančen, s čimer je potrdil gostujočo zmago.

"Takoj ko sem videl, da imam nekaj prostora, sem to izkoristil. Stopil sem nazaj in metal, saj sem mislil, da je to najboljši položaj, do katerega lahko pridem, in sem zadel," je akcijo, ki se je izkazala za odločilno, opisal Wade. Gostujoči trener Jason Kidd je ob tem dodal: "To je v svoji karieri naredil že kar nekajkrat. Poskrbeti bi morali, da v odločilnih trenutkih ne bi dobil žoge. To je dobra lekcija za naprej."

Wade je bil s 24 točkami prvi strelec Miamija, 20 jih je dodal Chris Bosh, Deng pa 16. Vsi člani prve peterke gostov so dali dvomestno število točk. Tudi Dragić, ki je ob vrnitvi na parket igral nekaj manj kot 32 minut in ob metu za dve 4/6 in za tri 1/2 prispeval 12 točk, ob tem pa ujel še eno odbito žogo ter zbral osem podaj. Svoj delež je k zmagi Heatov, ki so zdaj na Vzhodu šesti, dodal tudi Beno Udrih, ki je v statistiko v dobrih 16 minutah vpisal pet točk (1/2 za dve, 1/2 za tri), en skok in dve podaji.

Znova zajetnejša minutaža Vujačića
New York je prekinil niz štiri zaporednih porazov, potem ko je premagal Phoenix s 102:84. Po dveh tekmah odsotnosti se je h Knicksom vrnil Carmelo Anthony in bil z 19 točkami prvi strelec domače vrste. Ob tem je vknjižil še deset skokov. Sunsi so v gosteh klonili 13. zapored. Znova je bil konkretnejše minutaže deležen Saša Vujačić, ki je na parketu prebil 22 minut in dal sedem točk (2/6 za dve, 1/3 za tri), pristavil pa še dva skoka in eno podajo.

Nov mejnik Jamesa, 25. trojni dvojček Westbrooka
Cleveland je bil s 106:114 boljši od Detroita, prvič v sezoni pa so vsi iz zvezdniške trojke Konjenikov LeBron James – Krie Irving – Kevin Love dosegli vsaj po 20 točk. James je v tretji četrtini presegel mejo 26.000 točk v karieri, kar mu je v zgodovini Lige NBA uspelo kot najmlajšemu. Obenem se je prebil tudi med najboljših 20 podajalcev v zgodovini lige, potem ko je prehitel Dereka Harperja.

Ob zmagi Oklahome nad Houstonom (116:108) je Russell Westbrook dosegel šesti trojni dvojček v letošnji sezoni. V statistiko je vpisal 26 točk, 14 podaj in deset skokov. To je njegov 25. trojni dvojček v karieri in tretji na zadnjih devetih tekmah. Oklahoma je slavila desetič na zadnjih 11. tekmah, k šesti zaporedni domači zmagi pa je Kevin Durant dodal 33 točk ter 12 skokov.

Tekme 29. januarja:
BOSTON - ORLANDO 113:94
Olynyk in Smart po 16; Vučević 14.

DETROIT - CLEVELAND 106:114
Drummond 20; Love 29, Irving 28.

NEW YORK - PHOENIX 102:84
Anthony 19 in 10 skokov, Afflalo 17 ... Vujačić 7 (3/9 iz igre), 2 skoka, 1 podaja v 22 minutah; Booker 21.

OKLAHOMA CITY - HOUSTON 116:108
Durant 33 in 12 skokov, Westbrook 26, 10 skokov, 14 podaj; Harden 33.

MILWAUKEE - MIAMI 103:107
Antetokunmpo 28; Wade 24, Bosh 20 ... Dragić 12 (5/8 iz igre), 1 skoik, 8 podaj v 32 minutah, Udrih 5 (2/4 iz igre), 1 skok, 2 podaji v 16 minutah.

DALLAS - BROOKLYN 91:79
Parsons 19 in 10 skokov, Pačulia 16 in 12 skokov; Lopez 28 in 12 skokov.

UTAH - MINNESOTA 103:90
Hood 22, Favors 20; Towns 32 in 12 skokov.

PORTLAND - CHARLOTTE 109:91