Saša Vujačić bo, kot kaže, eden glavnih adutov trenerja Dereka Fisherja v novi sezoni. Foto: Reuters
Z vrnitvijo Chisa Bosha je jasno, da bo Goran Dragić metal manj. Tako bo statistiko iz prejšnjih sezon le stežka ponovil. Foto: Reuters
Beno Udrih je imel v 15 minutah štiri izgubljene žoge. Foto: Guliver/Getty Images

. Njegov nekdanji soigralec Saša Vujačić pa se je vrnil v Ligo NBA v dresu New Yorka in bil najuspešnejši Slovenec večera.

Vujačić je imel eno ključnih vlog v zmagi Knicksov na gostovanju v Milwaukeeju (97:122). Slovenski branilec je začel v prvi postavi in v 29 minutah ob racionalnem metu 4/6 (1/2 za tri) dosegel 11 točk. Ob tem je vknjižil še 6 skokov, 3 podaje in štiri ukradene žoge.

Prvi strelec je bil rezervist Derrick Williams, ki je za svojih 24 točk potreboval le 21 minut. Novinec Kristaps Porzingis je NBA-kariero začel s 16 točkami in 5 skoki. Carmelo Anthony je za uvod dosegel 11 točk (met 4/16).

Velika vrnitev Bosha, 8 točk Dragića
Zmagovito je v sezono krenil tudi Miami z zmago nad Charlottom s 104:94. Goran Dragić je v 29 minutah vknjižil 8 točk (met 4/8) in 6 podaj ob eni izgubljeni žogi. V središču pozornosti je bil povratnik Chris Bosh, ki je po pljučni emboliji odigral prvo tekmo po februarju. Krilni center Vročice je dosegel 21 točk (5/13) in zbral 10 skokov. Le točko manj je prispeval Dwyane Wade, še točko manj pa rezervist Gerald Green. Prav rezervisti so imeli ključno vlogo, saj so v drugi četrtini naredili delni izid 26:6, po katerem zmaga ni bila več resneje ogrožena.

Udrih se je vklopil v sivino Grizlijev
Na parket je stopil tudi tretji Slovenec v Ligi NBA Beno Udrih, ki pa je z igrišča odšel sklonjene glave. Njegov Memphis je v svoji dvorani izgubil z veliko razliko proti Clevelandu (76:106). Slovenski organizator igre je v 15 minutah dosegel 5 točk (met 2/5) in dodal dve podaji ob 4 izgubljenih žogah. Nihče izmed Grizlijev ni dosegel več kot 12 točk. Pri Cavsih je bil prvi strelec Kevin Love s 17 točkami ob 13 pobranih žogah pod obročema.

Westbrook in Durant začela vrhunsko
V derbiju večera je Oklahoma s 112:106 ugnala San Antonio. Russell Westbrook (10 podaj) je s 33:32 dobil strelski dvoboj s Kawhijem Leonardom. Kevin Durant se je na igrišče vrnil z 22 točkami.

Rubio junak v Staples Centru
Čustveni naboj po smrti trenerja Flipa Saundersa je imel dvoboj med LA Lakersi in Minnesoto, ki so ga s 111:112 dobili Volkovi. Kobe Bryant se je vrnil po dolgotrajni poškodbi in začel 20. sezono z istim moštvom, s čimer je podrl rekord Johna Stocktona pri Utahu. Bryant je vknjižil 24 točk (met 8/24). Blestel je še en povratnik Ricky Rubio, ki je bil igralec tekme z 28 točkami in 14 podajami. Kevin Garnett (4 točke) je začel 21. sezono v Ligi NBA, s čimer se lahko pohvalita le še dva igralca v zgodovini.

Denver za 20 točk nadigral Houston
Presenečenje večera je pripravil prenovljeni Denver, ki je na gostovanju gladko s 85:105 nadigral Houston. Prvi strelec tekme je bil s 23 točkami Italijan Danilo Gallinari.

ORLANDO - WASHINGTON 87:88
Oladipo 17, Harris 15, Hezonja 11; Beal 24, Wall 22.

BOSTON - PHILADELPHIA 112:95
Thomas 227, Johnson 15; Okafor 26, Canaan 18.

BROOKLYN - CHICAGO 100:115
Lopez 26, Bargnani 17; Butler 24, Mirotić 18, Gasol 16, Rose 15.

DETROIT - UTAH 92:87
Jackson 19, Drummond 18 in 10 skokov; Favors 26, Burks 18.

MIAMI
- CHARLOTTE 104:94
Bosh 21 in 13 skokov, Wade 20, Green 19, Deng 13, Dragić 8 (4/8), 6 podaj in skok v 31 minutah; Walker 19, Lin in Jefferson po 17.

TORONTO - INDIANA 106:99
DeRozan 25, Lowry 23, Valančiunas 21 in 15 skokov; Hill 19, Miles 18, George 17 in 12 skokov.

HOUSTON - DENVER 85:105
Harden 22, Jones 15; Gallinari 23, Faried 18, Mudiay 17.

MEMPHIS - CLEVELAND 76:106
Randolph in Gasol po 12; Love 17 in 13 skokov, Jefferson 14, James 12, Udrih 5 (2/5) in 2 podaji v 15 minutah.

MILWAUKEE - NEW YORK 97:122
Monroe 22 in 14 skokov, Carter Williams 20; Williams 24, Porzingis in Galloway po 16, Thomas 13, Vujačić 11 (4/6), 6 skokov, 4 ukradene žoge, 3 podaje v 29 minutah.

OKLAHOMA - SAN ANTONIO 112:106
Westbrook 33 in 10 podaj, Durant 22, Kanter 15 in 16 skokov; Leonard 32, Aldridge in Ginobili po 11, Parker 10, Duncan 8.

PHOENIX - DALLAS 95:111
Knight 15, Booker 14; Felton 18, Williams in Powell po 12.

SACRAMENTO - LA CLIPPERS 104:111
Cousins 32 in 13 skokov, Gay 16; Griffin 33, Paul 18 in 11 podaj, Reddick 15.

LA LAKERS - MINNESOTA 111:112
Bryant 24, Williams 21; Rubio 28 in 14 podaj, Martin 23, Towns 14 in 12 skokov, Bjelica 8 in 5 skokov.