John Wall ni bil najbolj natančen pri metu za tri točke (1/5), za dve je bil povprečen (6/14), zelo natančen pa pri prostih metih (9/10). Foto: Reuters
Steph Curry in Draymond Green
Tako Curry kot Green sta za tri metala 5/8. Foto: Reuters

S tem so zaostanek v seriji znižali na 1:2. Gostiteljem je v uvodni četrtini uspelo narediti niz 22:0, s katerim so pobegnili v vodstvo s 34:12 in ga varno zadržali. John Wall je dosegel 24 točk, Bojan Bogdanović pa jih je s klopi dodal 19.

Sodniki piskali osem tehničnih napak
Tekma je bila sicer napeta in živčna, saj so sodniki piskali kar osem tehničnih napak, tri igralce pa so izključili. Na obeh straneh so se pritoževali, da so sodniki izgubili nadzor nad tekmo. "Ni skrivnost, gre za dve ekipi, ki se res ne marata. Oboji se bojujemo in želimo dobiti to serijo," je bil odkrit Wall.

Thomas vrgel le osemkrat
Gostitelji so v obrambi dobro ustavili Isaiaha Thomasa, ki je na drugi tekmi Wizardsom nasul 53 točk, tokrat pa jih je zmogel le 13, iz igre je vrgel le osemkrat. "To je košarka v končnici. Mi jih ne maramo in oni ne maramo nas," je v podobnem tonu kot Wall govoril Thomas.

Bojevniki na pol poti
Golden State je v svoji dvorani še drugič ugnal Utah (115:104) in v zmagah vodi z 2:0. Bojevniki so v letošnji končnici še brez poraza, sploh prvič v svoji zgodovini so dobili prvih šest tekem. Podobno kot Washington so tudi sami hitro ušli v vodstvo in ga varno zadržali. Tokrat je bil izjemno učinkovit Draymond Green, ki je zbral 21 točk, za tri točke je metal 5/8. Dvajset točk sta presegla še Kevin Durant (25) in Steph Curry (23).

Poškodba ni bila resnejša
"Ko sem zadel nekaj trojk, sem bil še bolj agresiven. Vsak dan se trudim, da bi čim bolje igral v končnici. Želim narediti vse, da bi zmagali," je bil dobre volje Green. Golden State je spet prevladoval pri podajah (33:19). "Žoga res lepo kroži, ko smo malo nehali, so se nekoliko približali. Podaje so recept za dobro igro," je še dodal Green, ki je v zadnji četrtini grdo padel. Nekaj časa je kazalo na resnejšo poškodbo, a igralec je zatrdil, da se počuti dobro in bo lahko zaigral na tekmi številka 3.