Hassan Whiteside je eden najboljši obrambnih košarkarjev v ligi. Foto: Reuters
Goran Dragić se je izkazal z vsestransko igro in bil blizu trojnemu dvojčku. Foto: Reuters
Avery Bradley je poskrbel za veliko slavje Keltov. Foto: Reuters
Kawhi Leonard je bil prvi strelec Spursov ob zmagi nad tekmeci iz Teksasa. Foto: Reuters

Izenačen dvoboj, kjer sta se moštvi – polčas je bil izenačen 47:47 – 26-krat zamenjali v vodstvu in bili 12-krat tudi poravnani, je bil odločen v zadnji minuti. Zadnjo četrtino so gostje sicer dobili za devet, dobro minuto pred koncem pa so Sršeni vodili z 91:88. Nato je zadel Dwyane Wade, po zgrešenem metu Kembe Walkerja in skoku Gorana Dragića pa je Heate v vodstvo popeljal Chris Bosh, ki je zadel še dodatni prosti met. Po ukradeni žogi Wada – tik predtem je eno ukradel tudi Justitse Winslow – je zabil Luol Deng in Miami je štiri sekunde pred koncem povedel z 98:93, kar je bila tudi najvišja gostujoča prednost.

"Vsi vemo, kako Charlotte igra na domačem parketu. Zdi se, da vsaka ekipa z Vzhoda, ki pride sem, dvorano zapusti s porazom za več kot deset. Želeli smo zmage, da bi bili več kot polovično uspešni na gostovanjih. Zavedamo se, da nismo dobro igrali in lahko gradimo na tem, da smo kljub temu slavili," je povedal trener Miamija Erik Spoelstra.

Whiteside podelil kar deset blokad
Izvrstno je v obrambi odigral Hassan Whiteside. Odlični center, ki prihaja iz le pol ure od Charlotta oddaljene Gastonie, je vpisal četrti trojni dvojček v karieri in tretjega letos, potem ko je v statistiko vpisal po deset točk, skokov in blokad. Prvi strelec Miamija je bil z 22 točkami Wade, Dragić pa jih je dodal 12 (5/8 za dve, 0/2 za tri), ki se je izkazal z osmimi skoki in devetimi podajami. Beno Udrih je dal štiri točke (2/6 za dve).

Med polčasom so Hornetsi počastili Alonza Mourninga, ki deluje pri Miamiju. Legendarni center je v Charlottu sicer igral le tri sezone, vendar je pustil velik pečat, saj je še vedno najboljši bloker ekipe in je drugi najboljši po povprečju doseženih točk in ujetih odbitih žog.

New York klonil pred Grizliji
Memphis je slavil petič zapored, potem ko je z 91:85 slavil v Madison Square Gardnu. Arron Afflalo je s trojko 35 sekund pred koncem približal Knickse na 87:85. Po zgrešenem metu Marca Gasola je imel priložnost za izenačenje, a je Afflalo osem sekund pred koncem zgrešil. Saša Vujačić je izza črte metal 2/5, skupaj pa dal deset točk.

Veliko gostujočo zmago je vpisal Boston, ki je bil s 104:103 boljši od Clevelanda. Junak tekme je bil Avery Bradley, ki je prehitel sireno in iz kota zadel trojko za zmago. Dallas je v drugem polčasu le omilil poraz proti San Antoniu (90:116), ki je ob polčasu vodil s kar 62:26, kar je tudi najvišji zaostanek Mavericksov po polovici srečanja v zgodovini kluba.

Tekme 5. februarja:
ATLANTA - INDIANA 102:96
Millsap 24, Horford 21; George 31.

CHARLOTTE - MIAMI 95:98
Williams 27, Batum 21, Walker 20; Wade 22, Bosh 20, Dragić 12 (5/10 iz igre), 8 skokov in 9 podaj v 32 minutah, Whiteside 10, 10 skokov in 10 blokad, Udrih 4 (2/6 iz igre), 2 skoka, 2 podaji v 15 minutah.

ORLANDO - LA CLIPPERS 93:107
Oladipo 18; Paul 21, Redick in Crawford po 20.

WASHINGTON - PHILADELPHIA 106:94
Beal 22, Gortat 21 in 13 skokov, Wall 18, 13 skokov, 10 podaj; Smith 22.

BROOKLYN - SACRAMENTO 128:119
Johnson 27 in 11 podaj, Lopez 26 in 12 skokov; Collison 25.

CLEVELAND - BOSTON 103:104
James 30; Thomas 22, Turner 19 in 12 skokov.

NEW YORK - MEMPHIS 85:91
Calderon 18 ... Vujačić 10 (2/5 iz igre), 4 skoki, 1 podaja v 16 minutah; Green 16, Barnes 12.

DENVER - CHICAGO 115:110