Nika Barič je bila skupaj s Tejo Oblak najučinkovitejša Slovenka.
Nika Barič je bila skupaj s Tejo Oblak najučinkovitejša Slovenka. "Slovakinje so bile v vseh elementih igre korak pred nami. V prvem polčasu smo držali korak na poravnanem izidu ali nekaj točkah zaostanka, a nismo znali prestaviti v višjo prestavo ter se odlepiti od nasprotnic. One so to znale izkoristiti. Začutile so, da so lahko agresivne in nam vsilile svoj ritem igre. Po desetih točkah zaostanka se enostavno nismo mogle več vrniti v igro," je dejala Baričeva. Foto: KZS/Aljaž Močnik

Slovenke so se v prvem polčasu dobro držale, saj so ob odmoru zaostajale le za dve točki (32:30). Odločilna je bila tretja četrtina, ki je z 19:8 pripadla domačinkam. Te so nato v zadnji četrtini brez težav ubranile prednost.

Pri varovankah Toma Orešnika sta bili s po 14 točkami najučinkovitejši Teja Oblak in Nika Barič. Slovenija bo naslednjo tekmo igrala v sredo v Kranjski Gori, ko bo gostila Poljsko.

Na EP-ju, ki bo leta 2015 na Madžarskem in v Romuniji, bodo neposredno napredovale zmagovalke skupin in najboljših pet izmed šestih drugouvrščenih reprezentanc.