Pau Gasol, ki je v 32 minutah dosegel le dve točki (1/7 iz igre), je v ključnem trenutku blokiral Jamesa. Foto: EPA
Derrick Rose
Derrick Rose, ki je igral z zaščitno masko, je prispeval 18 točk. Foto: EPA
Barack Obama
Barack Obama je obiskal United Center in v pogovoru za televizijsko postajo TNT dokazal, da redno spremlja Ligo NBA. Foto: EPA
Golden State, prapor
Pod stropom Oracle Arene se sveti prvi šampionski prapor po 40 letih. Foto: Reuters
Stephen Curry je 24 od 40 točk dosegel v prvih 12 minutah. Foto: Reuters
Prvak Golden State odpravil New Orleans

a v United Centru premagali Cleveland s 97:95. V Oracle Areni so zelo čustven večer doživeli igralci Golden State, ki so prejeli šampionske prstane.
Bullsi so vodili skoraj vso tekmo, v zadnji minuti pa je Kevin Love zadel dve trojki zapored in Cavaliersi so imeli celo napad za izenačenje oz. zmago z metom za tri točke. LeBron James se je odločil za prodor, a ga je Pau Gasol s sijajno blokado ustavil tri sekunde pred koncem. Mo Williams je skušal iz avta podati do Jamesa, vendar je žogo prestregel Jimmy Butler, nato pa se je oglasila sirena.
Sladka zmaga za novega trenerja Bikov Freda Hoiberga. Srečanje si je ogledal tudi ameriški predsednik in velik navijač Bikov Barack Obama. Najboljši strelec tekme je bil James s 25 točkami, pri gostiteljih se je izkazal Nikola Mirotić z 19 točkami.
Cavaliersi, ki so maja v polfinalu Vzhoda izločili Bullse s 4:2 v zmagah, so povedli s 6:0 in 15:9, nato pa se jim je popolnoma ustavilo. Ko je James odšel na klop, tri minute niso dosegli niti točke, v zadnjih šestih minutah uvodne četrtine pa le dve. Chicago si je z delnim izidom 17:2 nabral lepo prednost (26:17). Mirotić je v uvodni četrtini prispeval 11 točk. Ob polčasu so imeli Biki šest točk naskoka (46:40).
Bullsi skoraj zapravili lepo prednost
Drugi polčas je precej bolje začel Chicago, Rose je dvakrat sijajno prodrl in polagal, Tony Snell pa je zadel izza črte za 61:48. Ob koncu tretje četrtine so se gostje s serijo 8:0 približali (71:68). Williams se je razigral in s trojko izenačil (71:71). Po zabijanju Tristana Thompsona in košu Jamesa so izbranci Davida Blatta prevzeli vodstvo pet minut pred koncem (82:83).
Chicago je odgovoril z delnim izidom 11:2. Po košu Butlerja minuto in 15 sekund pred koncem je kazalo na zanesljivo zmaga Bullsov (97:89). Love je zadel dve trojki zapored, Mirotić in Rose pa sta zgrešila. Zadnji napad je imel Cleveland, ki pa ni bil uspešen.

Curry prstan proslavil s 40 točkami
Dvig šampionske zastave in prstane za osvojitev prvaka Lige NBA je Stephen Curry zaznamoval s 40 točkami v zmagi Golden Stata nad New Orleansom s 111:95. MVP prejšnjega prvenstva je že v prvi četrtini dosegel 24 točk. Iz igre je metal 14/26, ob tem pa prispeval še sedem podaj in šest skokov. Slovesnosti na začetku tekme je prisostvoval tudi trener Steven Kerr, ki pa je nato odšel v slačilnico, saj okreva po operaciji hrbta. Moštvo bo do preklica vodil pomočnik Luke Walton. Bojevniki so prvi polčas dobili za deset in v nadaljevanju niso bili ogroženi. Anthony Davis je dosegel 18 točk, a ob skromnem metu 4/20. 10 točk je prispeval s črte prostih metov.

Pistonsi nadigrali Atlanto
Presenečenje je pripravil Detroit, ki je na gostovanju s 106:94 odpravil lansko finalistko Vzhodne konference Atlanto. Vsi člani prve peterke Pistonsov so bili dvomestni. Kentavious Caldwell Pope je vknjižil 21 točk, Andre Drummond pa 18 točk in 19 skokov.