Mike Conley je ob vrnitvi na parket zasenčil Stepha Curryja. Foto: Reuters
Al Horford je na koncu dosegel nekaj pomembnih točk. Foto: Reuters

Organizator igre Memphisa se je vrnil le osem dni po operaciji ličnice in z zaščitno masko zasenčil MVP-ja rednega dela Stephena Curryja. Conley je bil ob metu 8/12 z 22 točkami prvi strelec tekme, na kateri je Memphis vodil vse od druge minute naprej in zadal Bojevnikom prvi poraz na zadnjih 22 tekmah v Oaklandu.

Zach Randolph je dosegel 20 točk, Marc Gasol in Courtney Lee po 15 za Memphis, ki je z odlično obrambo Golden State v prvem polčasu ustavil pri 39 točkah in odšel na odmor z 11 točkami prednosti. Bojevniki se v drugem delu niso približali na manj kot sedem točk zaostanka, saj so Grizliji v ključnih trenutkih vedno našli odgovor.

Beno Udrih je igral 21 minut in ob metu 2/8 vknjižil štiri točke. Pri Golden Statu je bil z 19 točkami najučinkovitejši Stephen Curry, ki pa je izza črte metal le 2/11, skupno 7/19. Po 14 točk sta prispevala Draymond Green in Andre Igoudala. Trojka Golden Stata je bila le 23-odstotna (6/26).

Atlanta je unovčila odsotnost prvega organizatorja igre Washingtona Johna Walla in zadala Wizardsom prvi poraz v končnici. Odločitev je padla v zdnje četrtine, ki so jo Hawksi dobili s 26:15. Pomembna koša je dal Al Horford, trojki je zadel Kyle Korver in Atlanta je tri minutre pred koncem ušla na 98:88.

22 točke je dosegel DeMarre Carroll, po 18 Paul Millsap in Horford. Korver je vseh 12 točk dosegel izza črte (4/11). Ramon Sessions, zamenjava za Walla, je bil z 21 točkami najučinkovitejši pri gostih.

ATLANTA (1) - WASHINGTON (5)
106:90 (28:20, 25:26, 27:29, 26:15)
Carroll 22, Millsap (11 skokov) in Horford po 18, Korver 12, Bazemore 10; Sessions 21, Beal 20, Pierce in Porter po 15, Gortat 10.

GOLDEN STATE (1) - MEMPHIS (5)
90:97 (22:28, 17:22, 24:23, 27:24)
Curry 19, Green (12 skokov) in Barbosa po 14, Thompson 13, Barnes 11, Bogut 8 in 12 skokov; Conley 22, Randolph 20, Gasol in Lee po 15, Allen 9, Udrih 4 (met 2/8), 5 skokov, 2 podaji in 2 ukradeni žogi v 21 minutah.