Laščani so vodili od začetka do konca. Ko so sredi tretje četrtine povedli z 41:24, je kazalo, da bodo zmagali z višjo razliko, kot so izgubili na prvi tekmi v Domžalah, toda v zaključku so popustili in gostje so omilili poraz. Z osmo zmago so se prebili na trenutno drugo mesto prvenstvene lestvice.

"Po pričakovanjih je bila to težka tekma. Čestitke igralcem, držali so se dogovorov. Z dobro obrambo smo strli odpor žilavih gostov," je povedal trener Zlatoroga Aleš Pipan.

Pomembne zmage se je veselila tudi Lastovka na obračunu ekip, ki bosta v drugem delu tekmovali v Ligi za obstanek, kamor se prenesejo rezultati prvega dela. Domžalska zasedba se je do zmage prebila suvereno. Na začetku druge četrtine je imela proti Hopsom že 19 točk prednosti (28:9), zmage (77:58) pa tudi v nadaljevanju gostom ni uspelo ogroziti.