Devin Oliver je dosegel 25 točk, strelsko razpoložen pa je bil tudi Mirko Mulalić (13 točk). Foto: www.alesfevzer.com
Krka
Košarkarji Krke so včeraj s 86:62 premagali Šenčur GGD v gosteh in osvojili prvo mesto po rednem delu. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so prvi del končali na drugem mestu. Čeprav se bodo v Ligi za prvaka izničile točke - vse ekipe bodo začele z ničle -, je zmaga dobra popotnica za nadaljevanje prvenstva za zmaje. K novi zmagi sta največ pripomogla Devin Oliver (25 točk) in Nikola Janković (22 točk).

Prvo četrtino so Ljubljančani dobili za kar 14 točk, a jim razlike ni uspelo zadržati. Igralci Rogaške so v drugi četrtini uspešno manjšali zaostanek, tri in pol minute do konca prvega polčasa, po uspešno izvedenem metu za tri točke Tadeja Fermeta, pa povedli s 30:31. Delni izid Rogaške 17:0!

A Rogaška se ni ustavila: na krilih Dragiše Drobnjaka, ki je zadel dve trojki, uspešen je bil tudi njegov met za dve točki, pa je prednost narasla že na 11 točk (33:44).

Nalet Rogaške je ustavil Mirko Mulalić s trojko, vendar je Rogaška vrnila v isti meri. Drugo četrtino je tudi prepričljivo dobila (36:46).

Olimpija odlično začela 2. polčas
Igralci Olimpije so upoštevali nasvete Gašperja Okorna med polčasom, izkoristili so tudi napake nasprotnika. Tretjo četrtino so tako odlično odprli - štiri zaporedne točke je zadel Oliver, Janković je še odlično zabil in uspešno izvedel prosti met, po 1:23 minute so zaostajali le še za tri točke (43:46).

Do izenačenja so prišli dve minuti in pol do konca 3. četrtine (54:54), znova je bil učinkovit Janković. Ljubljančani so po dolgem času znova povedli na začetku zadnje četrtine (63:62), zadel je Jefferson, pridružila sta se mu še Oliver in Janković, ki je zadel za tri točke, tako da so v slabih dveh minutah povedli s +6 (68:62). Igralci Rogaške so dosegli štiri zaporedne točke, a to ni bilo dovolj. Mulalić je v pravem trenutku zadel trojko (79:70), za uspešen zaključek tekme in potrditev prvega mesta Uniona Olimpije je bil isti igralec še enkrat natančen pri metu za tri (83:72).

"Tekma je imela različne faze. Union Olimpija je tekmo odlično odprla, nato smo potek srečanja obrnili in povedli z visoko prednostjo. Sledila je nova ofenziva Olimpije, ki je na koncu zmagala s previsoko razliko. Redni del lige je končan, sedaj se vse začne znova," je po tekmi dejal trener Rogaške Damjan Novakovič.

Za šestindvajseto državno lovoriko se bodo od 22. marca do konca aprila merili Krka, Union Olimpija, Zlatorog, Hopsi Polzela, Rogaška in Helios Suns. Skupino za prvaka bodo vsi začeli z ničle, po desetih krogih pa bodo najboljše štiri ekipe napredovale v polfinale, ki se bo igral na dve zmagi.