Ocena 3.4 od 13 glasov Ocenite to novico!
Devin Oliver in Mirko Mulalić
Devin Oliver je dosegel 25 točk, strelsko razpoložen pa je bil tudi Mirko Mulalić (13 točk). Foto: www.alesfevzer.com
Krka
Košarkarji Krke so včeraj s 86:62 premagali Šenčur GGD v gosteh in osvojili prvo mesto po rednem delu. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaga Uniona Olimpije kot dobra popotnica v boju za prvaka

Zadnji krog državnega prvenstva v košarki
15. marec 2017 ob 22:03,
zadnji poseg: 15. marec 2017 ob 23:07
Ljubljana - MMC RTV SLO

Košarkarji Uniona Olimpija so dobili zadnjo tekmo rednega dela državnega prvenstva. V Hali Tivoli so bili boljši od Rogaške (83:72).

Ljubljančani so prvi del končali na drugem mestu. Čeprav se bodo v Ligi za prvaka izničile točke - vse ekipe bodo začele z ničle -, je zmaga dobra popotnica za nadaljevanje prvenstva za zmaje. K novi zmagi sta največ pripomogla Devin Oliver (25 točk) in Nikola Janković (22 točk).

Prvo četrtino so Ljubljančani dobili za kar 14 točk, a jim razlike ni uspelo zadržati. Igralci Rogaške so v drugi četrtini uspešno manjšali zaostanek, tri in pol minute do konca prvega polčasa, po uspešno izvedenem metu za tri točke Tadeja Fermeta, pa povedli s 30:31. Delni izid Rogaške 17:0!

A Rogaška se ni ustavila: na krilih Dragiše Drobnjaka, ki je zadel dve trojki, uspešen je bil tudi njegov met za dve točki, pa je prednost narasla že na 11 točk (33:44).

Nalet Rogaške je ustavil Mirko Mulalić s trojko, vendar je Rogaška vrnila v isti meri. Drugo četrtino je tudi prepričljivo dobila (36:46).

Olimpija odlično začela 2. polčas
Igralci Olimpije so upoštevali nasvete Gašperja Okorna med polčasom, izkoristili so tudi napake nasprotnika. Tretjo četrtino so tako odlično odprli - štiri zaporedne točke je zadel Oliver, Janković je še odlično zabil in uspešno izvedel prosti met, po 1:23 minute so zaostajali le še za tri točke (43:46).

Do izenačenja so prišli dve minuti in pol do konca 3. četrtine (54:54), znova je bil učinkovit Janković. Ljubljančani so po dolgem času znova povedli na začetku zadnje četrtine (63:62), zadel je Jefferson, pridružila sta se mu še Oliver in Janković, ki je zadel za tri točke, tako da so v slabih dveh minutah povedli s +6 (68:62). Igralci Rogaške so dosegli štiri zaporedne točke, a to ni bilo dovolj. Mulalić je v pravem trenutku zadel trojko (79:70), za uspešen zaključek tekme in potrditev prvega mesta Uniona Olimpije je bil isti igralec še enkrat natančen pri metu za tri (83:72).

"Tekma je imela različne faze. Union Olimpija je tekmo odlično odprla, nato smo potek srečanja obrnili in povedli z visoko prednostjo. Sledila je nova ofenziva Olimpije, ki je na koncu zmagala s previsoko razliko. Redni del lige je končan, sedaj se vse začne znova," je po tekmi dejal trener Rogaške Damjan Novakovič.

Za šestindvajseto državno lovoriko se bodo od 22. marca do konca aprila merili Krka, Union Olimpija, Zlatorog, Hopsi Polzela, Rogaška in Helios Suns. Skupino za prvaka bodo vsi začeli z ničle, po desetih krogih pa bodo najboljše štiri ekipe napredovale v polfinale, ki se bo igral na dve zmagi.

Liga Nova KBM, 22. krog:

UNION OLIMPIJA - ROGAŠKA (v Tivoliju)
83:72 (25:11, 11:35, 25:16, 22:10)
Oliver 25, Janković 22, Mullaić 13, Hrovat 11; Davis 18, Đuranović 16.

# 15.03.2017 ob 22:24
za uspešen zaključek tekme in potrditev prvega mesta Uniona Olimpije je bil Mulalić še enkrat natančen pri strelu za tri točke (83:72).

Kaj zdaj se že pri košarki streljamo? :)

Sicer pa res čuden sistem tekmovanja, vsaj 3 tekme danes in včeraj niso odločale o ničemer in za publiko sploh niso bile zanimive, le kdo bi se lahko poškodoval. Poleg tega celoten prvi del prvenstva višje uvrščenim ne prinaša ničesar, niti domačega terena, lažjega nasprotnika, dodatnih točk ali česarkoli.

Prejšnji sistem z dodatkom dveh moštev iz lige za obstanek in potem sistem na izpadanje se mi je zdel veliko bolj smiseln.
Slovencelj
# 16.03.2017 ob 10:39
Jaz se bojim da Rašo, če že ne zavestno, pa vsaj podzavestno nagaja Olimpiji, ker ga niso spustili zraven. V letošnji sezoni res ne štima vse tako kot mora.
borec
# 16.03.2017 ob 10:28
Odlična konferenca Okorna, končno je nekdo rekel bobu bob in povedal kako je v situaciji z Mesičkom. Blaž je v Lj glumil zvezdo, ko pa je to potreboval pokazati na igrišču, ga ni bilo nikjer.
MiD
# 16.03.2017 ob 07:45
Velika napaka KZS je, da se rezultati ne prenašajo v ligo za prvaka! A zdaj tako pač je. Vse se začne znova. Prepričan sem, da bo še zelo zanimivo. Predvsem moramo počakati, da vidimo, če bodo v moštvih še kake spremembe. Pri Olimpiji lahko samo upajo, da jih ne bo. Vsaj kar zadeva tujca Oliverja in Jankovića je nujno, da ostaneta, ker v resnici delata razliko!
Olimpija je ob Krki nesporno favorit, ostali pa bodo zelo izenačeni. Razen v primeru, da se kdo močno okrepi. Po tem bomo tudi videli, kake so ambicije klubov. Po izpadu Krke iz ABA lige, se jim na široko odpira možnost vstopa v to tekmovanje. Je pa vprašanje, ali jih to sploh zanima.
V ligi za obstanek sta prvi dve mesti verjetno "rezervirani" za Sixt Primorsko in Tajfun, Šenčur ima sicer prav toliko točk kot Tajfun, ki je v prednosti zaradi dveh medsebojnih zmag in veliko boljše forme /ter ekipe). Portorož je že odpisan, Škofja Loka pa bo težko prehitela Terme Olimia, ki se bodo verjetno za obstanek v ligi pomerile s prvakom druge lige.
davison20
# 16.03.2017 ob 16:44
Gandhi1, bil je in nas zapustil rez spoštovanja pogodbe. Takega ne potrebujemo v Novem mestu, sicer ga imate v Ljubljani
Gandhi1
# 16.03.2017 ob 09:22
MiD ti si spet pijan. KZS dela vse da bi unicila Helios, Krko, Olimpijo, zgolj zato ker ali igrajo na 3 frontah, ali ker igrajo prvenstvo ki ga oni ne 'priznajo'. Oboje je katastrofa, na kzs se naj zamislijo, oz spregledajo, da je njihova liga precej slaba, da ni tržno zanimiva, po kvaliteti je totalno zanič, potem pa ne sprejemajo kompromisov, brez veze res.
Mi je pa Okoren kot trener super, takšnega bi rabila Krka že od začetka!
antipopulist
# 16.03.2017 ob 08:21
MiD: Rok za registracijo novih igralcev je mimo.
rokec
# 16.03.2017 ob 07:27
@piresica; Okorn prav nič ne glumi. Že celo leto se obnaša tako pri izjavah za DP, ker je gnila KZS silila klube igrati od začetka. Tako je UOL na začetku sezone imela tekmo na vsake dva do tri dni....huje kot v NBA...
Slovencelj
# 15.03.2017 ob 23:26
@rangerno1, Zdi se, da je Gašper Okorn samo zate sklical konferenco in razložil situacijo okoli Mesička :)
Posnetek imate na facebook strani Union Olimpije.
piresica
# 16.03.2017 ob 13:00
Nesterovič nagaja Olimpiji , oziroma se ji maščuje , ker ga niso hoteli . Prepričan sem , da bi z Nesterovičem Olimpija precej bolje funkcionirala .
MiD
# 16.03.2017 ob 07:51
Popravek: Šenčur ima dve zmagi proti Tajfunu, ki pa res ima zdaj boljšo ekipo.
piresica
# 16.03.2017 ob 07:00
Uspeh na državnem prvenstvu je nekaj normalnega . Tukaj ni nobenega presežka . Prava vrednost se je pokazala v ABA ligi . Ta vrednost je pa zelo šibka . Velja za Olimpijo in Krko .
ManBoy
# 15.03.2017 ob 22:30
Izjemno zanimiva konferenca UO in besede Gašperja Okorna
simon-rupsi
# 16.03.2017 ob 16:24
Glede na zadnej obdobje in igre, je Olimpija po dolgih letih nedvomno prvi favorit za državnega prvaka. Vendar ne se slepit, da KRka, Laško in ROgaška ne zmorejo zmešat planov.
MiD
# 16.03.2017 ob 09:12
Tiskovna konferenca Okorna je bila resnično zanimiva!
Nesporno veliko tega kar je povedal drži. Napadi na KZS oz. popolno nerazumevanje vloge KZS pa so bili, milo rečeno, pretirani. KZS ni tista, ki dela proti Olimpiji. Niti ni KZS tista, ki zaradi nekakšnih lastnih "kapricev" ne priznava ABA lige. Nikoli ni nihče iz KZS dejal, da je proti regionalni lig, so pa bili proti taki ligi, ki se ne prilagaja oz, ne upošteva FIBA-o. Kar je meni povsem logično. Okorn je spregovoril o "kriteriju uvrščanja v nepriznano ligo" in absurdu. Jasno, saj je absurdno že to, da se vodstvo te lige (tako kot tudi prejšnje ABA lige) samo ne drži svojih sprejetih pravil. To kupčkanje okoli števila klubov v ligi in tem, kdo bo dobil povabilo, je kredibilnost lige povsem povozilo! Ne nazadnje se tudi letos ne ve, kako bo s to ligo v naslednji sezoni, kako bo s prehajanjem v druga mednarodna tekmovanja (za sedaj ostaja obljuba, da bo prvak ABA lige igral v ECA Euroligue).
Povsem se s trenerjem Olimpije strinjam o nesmiselnosti tekmovanja (Nova KBM), če se točke ne prenašajo v drugi del. Je pa bila s tem "varovalka" o kateri je govoril tudi za Olimpijo, ko so sami govorili kako je pomembno le, da si zagotovijo mesto med prvih šest.
Glede koledarja tekem v času, ko je Olimpija še igrala v ECA pokalu pa mislim, da jim KZS nikakor ni "nagajala". Ne nazadnje so lahko zelo zadovoljni, da tekma s Krko v prvem krogu ni štela tudi v ABA ligi. Odnos med KZS in Olimpijo vsekakor ni najboljši, zagotovo pa ne samo zaradi KZS. Velik del odgovornosti je na ljubljanskem klubu, ki je sam sebe vedno postavljal v "povzdignjen položaj" pred vsemi drugimi in je pričakoval, da mu morajo vsi pomagati, ker so "institucija" slovenske košarke, brez katere košarke v Sloveniji menda sploh ne bi bilo!
piresica
# 16.03.2017 ob 07:03
Okorn in Olimpija glumita , kot da bi se uvrstila v Evroligi v drugi krog . Kam je padla Olimpija ?
trolicnez
# 15.03.2017 ob 22:17
A je jurcek igral?
Gandhi1
# 16.03.2017 ob 12:43
Odziv; a ko ti pa dragić, Murić pričajo po naše je pa kul?
odziv
# 16.03.2017 ob 11:09
Se opravičujem za surovost mnenja že vnaprej.
Gašper Okorn bi lahko bolje govoril slovensko.
Preveč napak, srbizmov, drugih nepotrebnih tujk, da bi se človek lahko v miru posvetil vsebini. Nekako tak občutek daje kot Katanec na začetku trenerske kariere. Namreč, da je malo počasnejši pri razmisleku, kar mu lahko dela krivico pri oblikovanju podobe v javnosti.
Če je strokovno dovolj dober, mu to hodi navzkriž.