Do konca priprav bodo izbranci selektorja Igorja Kokoškova odigrali še tri tekme. V torek se bodo najprej z Makedonijo pomerili za zaprtimi vrati dvorane Tabor v Mariboru, nato se bodo naslednji dan proti istemu tekmecu predstavili še pred gledalci, naslednjo soboto pa jih v Stožicah čaka Črna gora. Foto: www.alesfevzer.com

Zoran Dragić je pred 2.500 gledalci dosegel 21 točk in zbral osem skokov. Slovenija, ki je imela polovičen met iz igre (26/52), predvsem pa je bila uspešnejša v skoku (34:17), je vodila skoraj celotno tekmo, Britanci so (razen na začetku) povedli le po trojki njihovega prvega strelca Daniela Clarka (24 točk), ko je bilo v drugi četrtini 36:37. Sledilo je devet zaporednih točk Slovenije.

Kapetan Goran Dragić (2 točki) je zbral kar 13 podaj, vendar zgrešil vseh pet metov iz igre. Vseeno je bil tekmec pričakovano prešibak, da bi lahko ogrozil slovensko zmago.

Ob polčasu je bilo 48:43. Slovenija je prikazala nekaj dobro uigranih kombinacij, obramba pa ni bila prav trdna. Andrew Lawrence je v prvi četrtini Britance držal v igri s tremi trojkami, v drugi četrtini pa se je razigral Daniel Clark, ki je do odmora dosegel 17 točk.

V tretji četrtini se je Velika Britanija približala na 62:58, a se je Slovenija hitro odlepila in tudi v zadnji četrtini tekmeca držala na varni razdalji. Trojka Vladka Čančarja in nato še koš Gašperja Vidmarja sta prinesla varnih dvanajst točk prednosti (79:67)

V letošnjem poletju je Slovenija, ki se pripravlja na kvalifikacije za evropsko prvenstvo, odigrala že šest tekem in na vseh zmagala.

Kvalifikacije bo Slovenija igrala od 31. avgusta do 17. septembra.