Tim Gajser je v Nemčiji osvojil 11. mesto. Foto: AP/AMZS
Tim Gajser
Tim Gajser je po dobrem začetku izgubil vodstvo v skupnem seštevku za svetovno prvenstvo. Foto: AP/AMZS

Dal sem vse od sebe, bolelo me je vso tekmo. A na koncu sem pobral kar dobre točke, nekaj jih je, čeprav sem tudi ogromno izgubil. A sezona je še dolga, glavo moram dati pokonci in gremo naprej,

Tim Gajser
false
Zmagovalec VN Nemčije je Italijan Antonio Cairoli. Foto: AP/AMZS

Vrstni red trojice najboljših v Nemčiji se je po drugi vožnji malce spremenil. Cairoli je skočil z drugega na prvo mesto in si prislužil zmago v Teutschenthalu. Drugi je bil Nizozemec Jeffrey Herlings, tretji pa je Francoz Gautier Paulin.

Gajser je v soboto na kvalifikacijah padel, po zdravniškem pregledu pa je dobil zeleno luč za nastop v Teutschenthalu. Zaradi odstopa na kvalifikacijah je kot zadnji (33.) izbiral štartno mesto. Uvodni krog mu je uspel odlično, saj je pridobil kar 20 mest in se izstrelil na 13. mesto, a v nadaljevanju ni zmogel pridobiti več kot enega mesta.

Druga vožnja je bila za Gajserja bolj uspešna. Tudi v drugo je startal med prvo petnajsterico in do konca napredoval na deseto mesto, kjer je tudi ostal. Skupno je nemško dirko končal na 11. mestu.

"Dirka v Teutschenthalu je končana, z rezultatom sem lahko kar zadovoljen, če pogledamo, kaj vse se je dogajalo. Že prišel sem poškodovan po padcu v Kegumsu. V kvalifikacijah sem se zelo dobro počutil, a sem potem spet padel in odstopil. Danes je bil nastop pod vprašajem, ker me je rama zelo bolela. Obe tekmi sta bili zelo mučni, dirka pa ena najdaljših v karieri," je dogajanje zadnjih dveh dni strnil svetovni prvak.

Poškodba Irta
V Nemčiji je bil še en slovenski predstavnik Jernej Irt, ki pa je v prvi vožnji odstopil, v drugi pa zaradi posledic padca - ko se je začel po uvodnem krogu približevati tekmovalcem pred seboj, je v četrtem krogu padel in si izpahnil ramo - ni tekmoval. Jernej Irt je sicer v elitni kategoriji MXGP nastopil šele drugič letos. Kvalifikacije je v soboto končal na 24. mestu.

Cairoli 44 točk pred Gajserjem
Skupno v SP ima Cairoli po današnji preizkušnji 305 točk, Gajser na drugem mestu pa 261. Paulin se mu je močno približal, saj zaostaja le še točko.

Svetovno prvenstvo se bo v francoskem Erneeju nadaljevalo že čez en teden.