Tim Gajser nadaljuje izvrstne predstave v svetovnem pokalu. Foto: AMZS Sport

Gajser je nadaljeval dobre predstave te sezone, tokrat je bil v razredu MX2 peti s 34 točkami, Gerčar pa je dobil štiri točke za 22. mesto v razredu MXGP.

Gajser v tej sezoni niza uvrstitve tik pod vrhom; potem ko je bil pred 14 dnevi sedmi v Franciji, je tokrat v Italiji skupno na dirki končal na petem mestu. To uvrstitev sta mu prinesli četrto mesto v prvi vožnji in peto v drugi. V obeh je 17-letni obetavni slovenski dirkač po nekoliko slabšem startu, ko je bil po prvem krogu deseti (v kvalifikacijah je bil sicer 12.), vztrajno lovil tekmece in jih precej tudi prehitel, nazadnje pa se je prebil do četrtega in petega mesta.

Gajser je v skupnem seštevku z 243 točkami na šestem mestu. Vodi zmagovalec obeh nedeljskih voženj, Nizozemec Jeffrey Herlings, ki jih ima 444.