Tim Gajser je sezono v MXGP na zadnji dirki v Imoli končal na drugem mestu. Foto: HRC
Gajser: V letošnji sezoni je manjkala le pika na i
Gajser na zadnji dirki sezone v Imoli drugi

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zadnjo dirko sezone svetovnega prvenstva v Imoli končal na drugem mestu.

V elitnem razredu MXGP ga je premagal le letošnji svetovni prvak Nizozemec Jeffrey Herlings. Tretji je bil Belgijec Clement Desalle. Gajser je bil v obeh vožnjah drugi, obakrat je slavil Herlings.

Gajser je na zadnji dirki lovil skupno tretje mesto v SP-ju, a Desalle, njegov tekmec v boju za skupne stopničke, je bil danes dovolj dober za ubranitev tega mesta; pred zadnjo postajo sezone je imel 20 točk prednosti, ta se je po dveh tretjih mestih Desalla sicer stopila na 16 (685-669), a je Belgijec vseeno ostal pred Gajserjem v SP-ju.

Cairoli izpustil zadnjo dirko
Za Herlingsom, ki je sezono končal pri 933 točkah, je bil skupno drugi Italijan Antonio Cairoli (danes je po padcu na kvalifikacijah nastop na dirki izpustil) s 782. Drugi slovenski predstavnik na dirki Klemen Gerčar je ostal brez novih točk, saj je bil v prvi vožnji 22., v drugi pa 21.

Do konca sezone čaka najboljše motokrosiste še prestižna dirka za pokal narodov 7. oktobra v ZDA, kjer pa letos ne bo slovenske ekipe.