Na prvi dirki po odsotnosti je bil prejšnji teden deseti v Italiji, tokrat pa je v Aguedi edini slovenski dirkač na štartu. Foto: AP/AMZS

v kvalifikacijah pred nedeljsko dirko za svetovno prvenstvo v Aguedi na Portugalskem privozil peto mesto.

Povratnik po poškodbi je edini od Slovencev, ki nastopa na 12. dirki za svetovno prvenstvo. Brata Peter in Jernej Irt na Portugalsko nista odpotovala zaradi novih poškodb.

Današnje kvalifikacije je dobil Litovec Arminas Jasikonis. Za Jasikonisom je kvalifikacije na drugem mestu končal Nemec Maximilian Nagl, tretji je bil Francoz Romain Febvre, pred Gajserjem pa je bil še vodilni v seštevku SP-ja Italijan Antonio Cairoli.

Prva vožnja bo v nedeljo ob 15. uri, druga pa ob 18. uri.

Gajser peti
Pred nedeljsko dirko ima Cairoli na prvem mestu v SP-ju 431 točk, drugi je Francoz Gautier Paulin s 364, tretji pa Belgijec Clement Desalle s 361. Gajser je peti z 282 točkami.