Tim Gajser je v skupnem seštevku SP-ja ostal na osmem mestu. Foto: HRC
Herlings blestel v Kegumsu, Gajser peti

Gajserju se štart prve vožnje ni posrečil, po prvem krogu je bil na 22. mestu. Dolgo je bil na 13. oziroma 14. mestu, na koncu pa se mu je uspelo prebiti med deseterico. V boju za prvo mesto je Herlingsa nekaj časa ogrožal Antonio Cairoli, na koncu pa je Nizozemec Italijana ugnal za tri sekunde. Tretji je bil Romain Febvre, ki je zaostal 30 sekund.
V drugi vožnji je Gajser menjal štartno mesto, odpeljal bolje in zaostal le za Herlingsom, Cairolijem (v cilj je prišel šest sekund za Nizozemcem) in Gautierjem Paulinom, ki je Slovenca prehitel in končal šest sekund pred njim. Ti trije motokrosisti so bili tudi na prvih treh mestih seštevka obeh voženj.

Lanska latvijska preizkušnja v Kegumsu Gajserju ni ostala v lepem spominu, saj je padel in izgubil vodstvo v skupnem seštevku.

Klemen Gerčar je v prvi vožnji zaradi počene pnevmatike odstopil, v drugi pa je zasedel 26. mesto. Skupno je bil brez osvojenih točk 28.

V skupnem seštevku svetovnega prvenstva je Herlings prednost pred Cairolijem povišal na 29 točk. Gajser je ostal na osmem mestu, za šestim pa zaostaja le tri točke.
Naslednja dirka bo prihodnjo nedeljo v Nemčiji.