Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v motokrosu na Švedskem zmagal s predstavo, kakršnih smo bili od aktualnega svetovnega prvaka v elitni kategoriji vajeni pred letošnjo poškodbo. Foto: hondaproracing.com

Zelo sem vesel današnje zmage. Druga vožnja je bila zelo zanimiva, saj sva se s Febvrejem ves čas borila za zmago. Z ekipo smo ves čas trdo garali in zdaj smo ponovno zmagali. Rad bi se zahvalil očetu, družini, svoji ekipi in seveda najzvestejšim navijačem v Sloveniji, ki mi stojijo ob strani tako v težkih kot v lepih trenutkih.

Tim Gajser
Tim Gajser je dosegel tretjo zmago v tej sezoni. Foto: hondaproracing.com
Gajser: Zmaga prišla ob pravem času
Gajser: Trud je poplačan

Aktualni svetovni prvak se je že pred odhodom veselil dirke v Uddevalli, kjer je že pred dvema letoma doživel prelomni trenutek sezone, trda švedska proga pa mu je tudi letos prinesla veliko zadovoljstva, saj se je po težavah s poškodbami, ki jih je imel zadnje čase, vrnil na zmagovita pota. To je tretja zmaga za Gajserja v tej sezoni po VN-ju Mehike in VN-ju Argentine.

Na zmagovalni oder na Švedskem sta se poleg Gajserja, ki je osvojil novih 47 točk, povzpela še Francoza - Romain Febrve je bil drugi, Gautier Paulin pa tretji. Vodilni v skupnem seštevku SP-ja, Italijan Antonio Cairoli, je končal na sedmem mestu.

Gajser prepričljiv v prvi vožnji
Gajser je v prvi vožnji odlično izkoristil ugodno startno izhodišče, prvi zavoj je dosegel za vodilno trojico Bobrišev, Febvre in Paulin, z agresivno vožnjo na trdi podlagi, ki mu je pisana na kožo, pa je še pred koncem drugega kroga prišel v vodstvo, ki ga do konca ni več izpustil iz rok. Ciljno črto je prečkal s slabimi desetimi sekundami naskoka pred najboljšim z včerajšnjih kvalifikacij, Nizozemcem Jeffreyjem Herlingsom, tretji je bil Paulin.

V drugi vožnji je Gajser ponovil hiter start, boljši je bil le Febvre, Gajserjev največji tekmec v boju za peto mesto v skupnem seštevku prvenstva. Gajser je celotno drugo vožnjo pretil Francozu, ki je vso dirko spretno reševal svoje vodstvo in je držal stik z vodilnim, a je bil Febvre na koncu vseeno hitrejši. Tretji je bil Paulin.

Jernej Irt do dveh točk
Na Švedskem sta nastopala še dva Slovenca, brata Jernej in Peter Irt, ki sta v prvi vožnji elitnega razreda MXGP ostala brez točk; Jernej Irt je bil tik za najboljšo dvajseterico na 21. mestu, Peter pa na 24. mestu. V drugi vožnji je Peter Irt odstopil, je pa Jernej z 19. mestom (skupno na dirki je bil 24.) osvojil dve novi točki v SP-ju.

Cairoli še naprej vodi
V skupnem seštevku SP-ja na vrhu ni sprememb, še vedno prepričljivo vodi Italijan Antonio Cairoli kljub le sedmemu mestu, ima 631 točk, drugi je Herlings s 530, tretji pa Paulin s 526. Gajser se je utrdil na petem in ima 453 točk.

Naslednja dirka bo 3. septembra v Jacksonvillu v ZDA.