Klemen Gerčar je drugič zapored pokoril vso konkurenco. Foto: Peter Kavčič

Teden dni po uspehu na domači dirki v Orehovi vasi je Gerčar znova stopil na najvišjo stopničko in se tako po petih dirkah sezone utrdil v vodstvu skupnega seštevka.

Gerčar je osvojil zmago z dvema drugima mestoma; v prvi vožnji je zaostal za Čehom Martinom Michekom in premagal Avstrijca Matthiasa Walknerja, v drugi vožnji pa sta češki in avstrijski voznik zamenjala mesti, Gerčar pa je znova ostal med njima. Na koncu je tako slovenski dirkač zbral 44 točk, Walkner je bil z 41 drugi, Michek pa z enakim izkupičkom tretji.

Po petih dirkah SP-ja je na vrhu seštevka Gerčar, v vodstvo se je prebil že po slavju na domačem terenu, ki ima 199 točk. Razlike pa so majhne, le osem točk manj ima Walkner, tretji pa je Michek (182). Točke sta letos v tem tekmovanju osvajala še dva slovenska dirkača, trenutno poškodovani Matevž Irt (41) in Rok Bekanovič (9).