Pri 24 letih se je končalo življenje enega najbolj prepoznavnih motociklistov v karavani MotoGP. Foto: Reuters

V 11. zavoju steze v Sepangu, kjer se je tragična nesreča zgodila, bodo odkrili bronasto spominsko ploščo.

Splet tragičnih okoliščin
Hud padec z usodnimi posledicami se je zgodil v drugem krogu lanske dirke v kraljevskem razredu motoGP. V enajstem zavoju se je vrhunski italijanski motociklist Simoncelli s Špancem Alvarom Bautisto bojeval za četrto mesto. Nenadoma je izgubil ravnotežje in padel, ob drsenju po stezi pa je ostal še brez čelade. Na njegovo pot sta nato zapeljala Italijan Valentino Rossi in Američan Colin Edwards, ki se trku nista mogla izogniti, a v nesreči nista bila poškodovana.

Po prekinitvi dirka odpovedana
Zdravniška služba je 24-letnemu motoristu nemudoma pomagala, vendar pa so bile posledice hudega padca za Italijana usodne. Simoncelli je pri padcu dobil več poškodb prsnega koša, glave in vratu. Dirka je bila takoj po nesreči prekinjena, pozneje pa tudi dokončno odpovedana.

Dirka v Sepangu je 16. od skupno 18 tekem za svetovno prvenstvo v letošnjem tekmovalnem koledarju.