Jorge Lorenzo je zadnjo dirko z Yamaho okronal z zmago. Foto: Reuters

Srečen sem in povsem sproščen. Za mano je izjemen konec tedna, pred dirko nisem bil povsem prepričan, da mi bo uspelo, ker so bili tekmeci zelo močni. Zadnjih deset krogov je bilo peklenskih, a je zmaga za vse nas lepo darilo. Danes bomo imeli veliko praznovanje.

Jorge Lorenzo
Brad Binder (moto3), Marc Marquez (MotoGP), Johann Zarco (moto2).
Najboljši motociklisti v sezoni 2016 (z leve proti desni): Brad Binder (moto3), Marc Marquez (MotoGP) in Johann Zarco (moto2). Foto: Reuters
Marc Marquez
Marc Marquez, svetovni prvak v elitnem razredu motociklizma za sezono 2016. Foto: Reuters
Zadnja dirka v sezoni pripadla Lorenzu

Tretje mesto na dirki je pripadlo Italijanu Andrei Iannoneju (Ducati), četrti pa je bil njegov rojak Valentino Rossi (Yamaha).

Marquezu zmanjkalo časa za napad
Lorenzova zmaga pravzaprav ni bila vprašljiva niti za trenutek, čeprav se mu je na koncu začel približevati aktualni prvak Marquez, a je vseeno zmanjkalo časa in krogov za kakšen resnejši spopad. Lorenzo je tako osamljen vozil na prvem mestu, bolj zanimivo pa je bilo v ozadju. Boji Andree Iannoneja in Valentina Rossija, pozneje pa še vključitev Marqueza v igro, potem ko je nosilec letošnje lovorike zaspal na startu in bil v uvodnem krogu šele peti, pa so poskrbeli za nekaj razburljivega dogajanja za vodilnim.

Ob koncu sezone povsem sproščen
"Srečen sem in povsem sproščen. Za mano je izjemen konec tedna, pred dirko nisem bil povsem prepričan, da mi bo uspelo, ker so bili tekmeci zelo močni. Zadnjih deset krogov je bilo peklenskih, a je zmaga za vse nas lepo darilo. Danes bomo imeli veliko praznovanje," se je smejalo Lorenzu.

Marquez prvak že tri dirke pred koncem
Skupni seštevek svetovnega prvenstva je bil odločen že pred zadnjo dirko v Valencii, saj si je naslov, tretjega v karieri po letih 2013 in 2014, Marquez privozil že tri dirke pred koncem. Skupno drugo mesto je pripadlo Rossiju, tretje pa Lorenzu.

Sezona 2017 se bo začela konec marca naslednje leto v Katarju.