Marc Marquez bo imel že naslednji teden v Maleziji priložnost, da ubrani naslov svetovnega prvaka. Foto: EPA

Španec, ki brani naslov svetovnega prvaka in v najmočnejšem razredu naskakuje že četrtega, je s tem še povečal vodstvo v skupnem seštevku. Zdaj ima 33 točk prednosti pred Italijanom Andreo Doviziosom, ki je bil z ducatijem tokrat le 13. Do konca sta le še dve dirki, na katerih je na razpolago 50 točk.

24-letni Katalonec je avstralsko dirko začel s prvega mesta, Dovizioso pa že na kvalifikacijah ni bil med najhitrejšimi, saj je zasedel 11. mesto. Dirko je odlično začel Jack Miller, a je prednost po uvodnih krogih kmalu izgubil in Rossi, Vinales ter Marquez so ga prehiteli. Sedem krogov pred koncem je vodstvo prevzel Marquez, ki je začel nabirati prednost in na koncu zanesljivo 35. v karieri slavil v najmočnejšem razredu. Vinales se je na stopničke zavihtel, potem ko je na ciljni ravnini švignil mimo Johanna Zarcoja. Rossi se je na drugo mesto prebil po sedmem v kvalifikacijah.

Medtem si je v razredu moto3 naslov svetovnega prvaka že zagotovil Joan Mir. Španec je bil najboljši v Avstraliji. V moto2 je na Phillip Islandu slavil Miguel Oliveira. Portugalec je prvič stal na najvišji stopnički v tej kategoriji, kjer v skupnem seštevku vodi Italijan Franco Morbidelli.