Valentino Rossi je v najboljšem položaju v boju za drugo mesto v skupnem seštevku. Foto: Reuters
Valentino Rossi
Yamaha je v Avstraliji dosegla trojno zmago, na najvišjo stopničko pa je stopil legendarni Valentino Rossi. Foto: EPA

Številni so imeli težave s pnevmatikami, tudi Marquez. Deset krogov pred koncem je Katalonec, ki mu je odlično kazalo in je imel zanesljivo prednost, zdrsnil in odstopil, Rossi pa je nato z izvrstno vožnjo brez težav slavil. V cilj je prišel več kot deset sekund pred zasledovalci. Drugi je bil Rossijev moštveni kolega pri tovarniški yamahi Jorge Lorenzo, ki je najbolje začel dirko, a ga je Marquez nato hitro prehitel.

Rossi, ki je šestič zmagal na dirkališču na Phillip Islandu, je sicer startal šele z osmega mesta. Lorenzo je imel nekaj težav, tako da ga je potem prehitel tudi Cal Crutchlow, ki pa je v zadnjem krogu padel in mesto na stopničkah prepustil Bradleyju Smithu, ki je prvič v karieri v najmočnejšem razredu stopil na oder za zmagovalce.

"Te zmage res nisem pričakoval. Ko sem se pripeljal do tretjega mesta in videl Marqueza in Lorenza, kako sta si priborila prednost, sem mislil, da je tretja najvišja stopnička moj maksimum. A razpletlo se je drugače. Vesel sem, da sem po desetih letih spet zmagal na Philipp Islandu, to je zame eno najbolj priljubljenih dirkališč," je bil zadovoljen Rossi.

Rossi je z zmago na drugem mestu skupnega seštevka prehitel Danija Pedroso, ki je tokrat dirkal slabo, na koncu pa po trku z Andreo Iannonejem odstopil. V razredu moto2 je tretjič letos slavil Maverick Vinales, v najšibkejšem pa domači adut Jack Miller. Do konca sezone sta še dve dirki. Že prihodnji teden se bodo motociklisti merili v Maleziji, nato pa jih čaka še Valencia.