Dani Pedrosa je zaostanek za Lorenzom znižal na 33 točk. Foto: Reuters
Za naslov svetovnega prvaka se bosta na naslednjih štirih dirkah borila Lorenzo in Pedrosa. Foto: EPA
Dani Pedrosa in Jorge Lorenzo
Pedrosa je v soboto praznoval 27. rojstni dan, najlepše darilo pa si je privozil danes. Foto: EPA
Pedrosa zmagal v Alcanizu

Razplet sezone v elitnem razredu bo ponudil boj za svetovnega prvaka med španskima tekmecema. Poškodovani svetovni prvak Casey Stoner je izpustil že tretjo dirko in je imel le še teoretične možnosti za ubranitev naslova, po Aragoniji pa je razlika do prvega mesta že večja, kot je na voljo točk do konca sezone.
V vodstvu ima Lorenzo ravno dovolj veliko prednost, da mu ni bilo treba brezglavo tvegati, in se je danes lahko zadovoljil tudi z drugim mestom, saj je Pedrosa tako zaostanek zmanjšal le za pet točk.

Hayden končal v bolnišnici
Začetek je pripadel Lorenzu, zmotilo ga ni niti pestro dogajanje za njim. To je bilo usodno za oba Ducatijeva dirkača, najprej je Valentino Rossi zadel zadnje kolo Jonathana Reaja ter zapeljal ob stezo - na koncu se je moral zadovoljiti z osmimi mestom -, precej slabše pa jo je odnesel Nicky Hayden. Potem ko ga je odneslo s steze, je močno trčil v zaščitne ogrado, sam pa je z motorja poletel prek nje in trdo pristal na tleh. Po prvi pomoči so ga prepeljali na podrobnejši zdravniški pregled v bolnišnico.

Lorenzo je v ospredju zdržal do sedmega kroga, ko ga je Pedrosa prehitel, sredi dirke sta se pred Bena Spiesa prebila Cal Crutchlow in Andrea Dovizioso, ki sta nato v tesnem boju odločala o zadnji stopnički. Boljši je bil Italijan, a obenem daleč od prvih dveh mest, ki sta ju imela varno v svojih rokah domača dirkača.

Lepo darilo za 27. rojstni dan
"Dirka je bila težka, predvsem zaradi napornih kvalifikacij, pa tudi zaradi pritiska po neuspehu na prejšnji dirki. Težko se je bilo zbrati, a mi je uspelo in vesel sem, da sem ujel Jorgeja in ga tudi prehitel. Videl sem, da sem hitrejši in da bom lahko zadržal vodstvo," je bil obliža po padcu na prejšnji dirki v Misanu vesel Pedrosa, ki si je tudi privozil lepo darilo za 27. rojstni dan; praznoval ga je v soboto.

Razlika je zdaj 33 točk
V skupnem seštevku SP-ja je v vodstvu Lorenzo z 290 točkami, Pedrosa je na drugem mestu zaostanek zmanjšal za pet točk (257), tretji je še vedno poškodovani svetovni prvak Stoner (186), ki pa se mu je zdaj Dovizioso že močno približal (179).

Espargaroju dirka v razredu moto2
Španec Pol Espargaro (Kalex Honda) je zmagovalec dirke v razredu moto2. Na drugem mestu je končal njegov rojak Marc Marquez (Suter Honda), tretje mesto pa si je privozil Britanec Scott Redding (Kalex Honda). V skupnem seštevku na vrhu po 13 dirkah ostaja Marquez, ki ima 258 točk. Drugi je Espargaro z 210, tretji pa Andrea Iannone, ki je zbral 178 točk.

Salomu zmaga v moto3
Španski motociklist Luis Salom je bil najhitrejši v razredu moto3. Salom si je privozil drugo zmago v letošnji sezoni. Drugo mesto je osvojil vodilni v skupnem seštevku, Nemec Sandro Cortese, tretje pa njegov rojak Jonas Folger (vsi KTM). Cortese ima po 13 dirki v sezoni 245 točk, Salom jih ima 194, tretjeuvrščeni Maverick Vinales pa 179.
Sezona se bo nadaljevala s preizkušnjo na Japonskem čez 14 dni.