Španec je osvojil svoj prvi 'pole position' v najhitrejšem razredu. Foto: Reuters

Španec si je v Silverstonu privozil prvi "pole position" v najmočnejšem razredu. Pet minut pred koncem kvalifikacij je začelo deževati, tako da nihče ni presegel časa Bautista. Za njim sta se uvrstila Američan Ben Spies (Yamaha) in Avstralec Casey Stoner (Honda). Za aktualnim svetovnim prvakom se je uvrstil vodilni v skupnem seštevku, Španec Jorge Lorenzo (Yamaha), ki si je v šestem zavoju med svojim hitrim krogom privoščil napako.

Iz petega štartnega položaja pa bo začel njegov rojak Dani Pedrosa (Honda). Večkratni svetovni prvak Italijan Valentino Rossi (Ducati) je prišel do desetega mesta. Kvalifikacije je izpustil lokalni junak Cal Crutchlow, ki si je med jutranjim treningom poškodoval gleženj. Po pregledu pri zdravniku bo znano, ali bo lahko sodeloval na nedeljski dirki.

V moto2 je najboljši startni položaj osvojil Španec Pol Espargaro, za njim bo startal Italijan Andrea Iannone, iz tretjega položaja pa Britanec Scott Redding (vsi Honda).

V razredu moto3 je bil najhitrejši Španec Maverick Vinales, drugi je bil njegov rojak Efren Vazquez (oba FTR Honda), tretji pa Francoz Alexis Masbou (Honda).

MotoGP, kvalifikacije/št. mesta:
1. A. BAUTISTA ŠPA/honda 2:03,303 2. B. SPIES ZDA/yamaha +0,106 3. C. STONER AVS/honda 0,120 4. J. LORENZO ŠPA/yamaha 0,460 5. D. PEDROSA ŠPA/honda 0,532 6. H. BARBERA ŠPA/ducati 0,573 7. N. HAYDEN ZDA/ducati 0,859

Moto2, kvalifikacije/št. mesta:
1. P. ESPARGARO ŠPA/kalex 2:08,011 2. A. IANNONE ITA/speedup +0,385 3. S. REDDING VB/kalex 0,605 4. B. SMITH VB/tech3 0,833 5. M. MARQUEZ ŠPA/suter 0,853 Moto3, kvalifikacije/št. mesta:
1. M. VINALES ŠPA/honda 2:16,187 2. E. VAZQUEZ ŠPA/FTR +0,198 3. A. MASBOU FRA/honda 0,856 4. S. CORTESE NEM/KTM 0,936 5. D. KENT VB/KTM 1,150