Mateju Žagarju (v ospredju) ni šlo po načrtih. Foto: Borut Cvetko (mediaspeed.net)
Jason Doyle, Peter Kildemand in Chris Holder
Jason Doyle, Peter Kildemand in Chris Holder na zmagovalnem odru. Foto: Borut Cvetko (mediaspeed.net)
Peter Kildemand
Veselje Kildemanda po drugi zmagi v karieri. Foto: Borut Cvetko (mediaspeed.net)
Žagar razočaran po 14. mestu v Krškem
Spidvejist Žagar razočaran iz Krškega

Najboljši slovenski spidvejist je po 20 vožnjah rednega dela dirke zbral štiri točke in končal na 14. mestu. 16-letni Nick Škorja (nastopil je kot rezerva) je bil 16., veteran Denis Štojs (dirkal je s povabilom) pa 17. na dnu razpredelnice. Oba sta osvojila po eno točko. Še en rezervist, Matic Ivačič, v edinem nastopu ni osvojil točke.
Posnetki pokazali, da stika s Pedersenom ni bilo
Žagarju so se pred približno 8.500 gledalci načrti porušili v tretjem nastopu v 12. vožnji, ko je bil zaradi nevarne vožnje diskvalificiran. Po mnenju sodnika je namreč povzročil padec trikratnega svetovnega prvaka, Danca Nickija Pedersena, ki je trčil v ogrado.
Televizijski posnetki so pokazali, da stika med obema dirkačema pravzaprav ni bilo. To so na velikem zaslonu videli tudi gledalci, ki so pozneje izkušenega danskega dirkača vsakič, ko se je pojavil na stezi, izžvižgali, vanj pa usmerili tudi nekaj plastenk in kozarcev. Na koncu je bil osmi. Žagar je v preostalih štirih nastopih nanizal 4., 1., 3. in v zadnji, 20., vožnji še enkrat 4. mesto.

"Nisem v formi"
"Nimam kaj dosti komentirati. Televizija je bila zraven, vsi so videli, kaj se je zgodilo. Nicki bi moral spustiti plin, izsilil je padec ... Ni bilo prvič, že velikokrat sem bil izključen, ker sem Slovenec. Ne vidim druge razlage," je bil redkobeseden Žagar. "Nisem v formi, to se je videlo, ta odločitev pa mi je vzela še nekaj točk," je dodal.
Največ, po 10 točk, so v rednem delu dirke zbrali Poljak Maciej Janowski, Avstralec Chris Holder in Šved Antonio Lindbäck.

Svetovni prvak Woffinden pod stopničkami
V finalu je bil najhitrejši Kildemand pred Avstralcema Jasonom Doylom in Holderjem ter lanskim svetovnim prvakom, Britancem Taijem Woffindnom. Kildemand je po lanski zmagi pred domačimi navijači v Horsensu slavil drugič v karieri. V sedmih sobotnih nastopih na stadionu Matije Gubca je bil kar štirikrat najhitrejši. Lanski zmagovalec Krškega, Američan Greg Hancock, je obstal v polfinalu. Zasedel je končno 7. mesto.
Sezona dirk na najvišji ravni se bo nadaljevala čez 14 dni v Varšavi, kjer je Žagar lani zmagal.